“Kiev’in keçisi” bombaları patlattı: 40 Rus askeri yaralandı

Ukrayna'da bir keçi, Rus birliklerinin konuşlandığı hastaneye girerek mühimmatların patlamasına neden oldu. İlginç olayda 40 Rus askerinin yaralandığı belirtiliyor. Keçiye 40 Rus uçağını düşürdüğü söylenen "Kiev'in Hayaleti"ne atıfla "Kiev'in Keçisi" ismi verildi.

Haberler - ntv.com.tr 24.06.2022 - 16:16 | Son Güncelleme : 24.06.2022 - 18:27

“Kiev’in keçisi” bombaları patlattı: 40 Rus askeri yaralandı

- savaşı dördüncü ayını geride bırakırken Zaporizhzhia bölgesinde ilginç bir olay meydana geldi.

İngiliz basınının haberinde, Savunma İstihbaratı, Kinski Rozdory köyünde bir hastaneye konuşlanan Rus birlikleri arasında meydana gelen patlamada 40 askerin yaralandığını söyledi.

Kinski Rozdory'deki hastanede konuşlanan Rus askerlerinin güvenlik telleriyle korunduğu sıralarda çevredeki çiftliklerden birinden kaçan bir keçinin, hastaneye girdiği ve oradaki bombaların patlamasına neden olduğu belirtildi.

Telegraph’ın medyasına dayandırdığı haberinde keçinin korktuğu ve saklanmak için hastaneye girdiği aktarıldı.

"KEÇİ BİRKAÇ EL BOMBASI ATTI"

"Kiev Keçisi" olarak adlandırılan hayvanın olaydan kurtulup kurtulmadığı bilinmezken Savunma İstihbaratı, “Keçinin 'kaotik' hareketlerinin bir sonucu olarak, hayvan birkaç el bombası 'attı” ifadelerini kullandı.

Kiev Keçisi isminin ise, ’nın ’ya saldırılarının başladığı ilk günlerde 40 kadar düşman uçağı düşürdüğü söylenen efsanevi pilot Kiev'in Hayaleti'ne atıfta bulunarak seçildiği vurgulandı.

Sayfa Yükleniyor...