'Kim'e niyet Obama'ya kısmet

Time Dergisi, ABD Başkanı Barack Obama'yı 'Yılın Kişisi' seçti. Time'ın okuyucuları Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un'u seçmişti.

19.12.2012 - 14:55

'Kim'e niyet Obama'ya kısmet

Time Dergisi'nin 1927'den beri düzenlediği "Yılın Kişisi" listesi açıklandı. Derginin editörleri, ABD Başkanı Barack Obama'yı 'Yılın Kişisi' seçti.

Amerikan Time dergisi ABD'de ikinci kez başkan seçilen Barack Obama'yı "Yılın Kişisi" olarak seçti.

Time Dergisi, Obama'nın "Yılın Kişisi" olarak seçmelerini şu gerekçeye dayandırdı. "Yılın Kişisi" listesiyle ilgili yayınlanan makalede, "ABD büyük bir kültürel ve demografik değişiklikten geçiyor. Obama hem bu iki büyük değişikliğin sembolü hem de dönüşümün itici gücü" denildi.

OKUYUCULAR 'KİM' DEMİŞTİ
Derginin okuyucuları ise Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un'u "Yılın Kişisi" seçmişti.

İnternet ortamında 5.6 milyon oy alan Kim Jong-un seçilmesine hackerların yardım ettiği belirtilmişti. 

Dünyaca ünlü Time dergisi, "Yılın Kişisi" olarak seçtiği Barack Obama için bu kapağı hazırladı. Dünyaca ünlü Time dergisi, "Yılın Kişisi" olarak seçtiği Barack Obama için bu kapağı hazırladı.

Time dergisi, "Yılın Kişisi" oylamasının sonuçlarını manipüle etmek için internet sitelerinin bazı kişilerin saldırısına uğradığını açıklamıştı.

40 ADAY VARDI
Time Dergisi'nin "Yılın Kişisi" listesine 40 aday gösterilmişti. Aday arasında Obama'nın seçimlerdeki rakibi Mitt Romney, Çinli muhalif sanatçı Ai Weiwei, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Mısır’ın yeni cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, Apple CEO’u Tim Cook, Pakistanlı genç aktivist Malala Yusufzay, şarkıcı Jay-Z, Curiosity, Gangnam Style’la meşhur olan Güney Koreli şarkıcı PSY de bulunuyordu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...