'Kitle imha silahı olmadığını duyduğumda...'

George Bush'un başkanlık dönemini yazdığı kitabından bazı bölümler medyaya yansıdı. Bush kitapta, "Irak'ta kitle imha silahı bulamadığımızda, kimse benim kadar öfkelenmemiştir. Hala aklıma geldikçe kendimi kötü hissediyorum" dedi.

NTV Haber 03.11.2010 - 10:48

'Kitle imha silahı olmadığını duyduğumda...'

Amerika Birleşik Devletleri tarihinin en tartışmalı başkanlarından biri olan George W. Bush'un anılarını yazdığı kitaptan bazı kısımlar basına yansıdı. Bush, kendisinin kaleme aldığı "Decision Point" (Karar noktası) adlı kitapta görev başındaki 8 yılını özetliyor.

11 Eylül saldırısının gerçekleştiği ve ABD'nin Afganistan ve Irak ile savaştığı dönemde başkanlık görevini yürüten George Bush, anılarında başkanlık dönemini de detaylı bir şekilde kaleme aldı.

Kitabında, Irak'la ilgili hayalkırıklığını dile getiren Bush, kendisini de batmakta olan bir geminin kaptanına benzetiyor. Bush, "Irak'ta kitle imha silahı bulamadığımızda, kimse benim kadar öfkelenmemiştir. Hala aklıma geldikçe kendimi kötü hissediyorum" diyor.

Eski ABD Başkanı kitabında, 11 Eylül saldırıları, Katrina felaketi, iki cephede savaşan ve küresel mali krizle boğuşan Amerika'yı batmakta olan bir gemiye benzetiyor.

2004 seçimlerinde Bush'un başkan adayı olarak halk arasında popülaritesini yitiren sağ kolu Dick Cheney'den vazgeçmeyi düşündüğü de kitapta yer alıyor.

Bush kitapta halefi Barack Obama'dan bahsetmiyor. Ancak yeni yönetime vergileri artırmaması gibi ekonomi konusunda tavsiyelerde bulunuyor.

Eski Başkanın kitabı Amerikan kamuoyundaki imajını düzeltmek için yazdığı yorumları yapılıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...