KKTC Cumhurbaşkanı, Aziz Yıldırım’ı kabul etmedi

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ile olan randevusuna mazaret göstermeksizin gitmemesi, gerilime neden oldu.

Haberler - NTV Haber 25.06.2015 - 07:51 | Son Güncelleme : 25.06.2015 - 07:53

KKTC Cumhurbaşkanı, Aziz Yıldırım’ı kabul etmedi

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım çeşitli temaslar için KKTC'ye geldi.

Yıldırım’ın Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ile olan randevusuna mazaret göstermeksizin gitmemesine karşılık olarak KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da Yıldırım’ı kabul etmedi.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu
Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu

Aziz Yıldırım 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’la görüştü. Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ile görüşmesi beklenirken, Aziz Yıldırım’ın KTTF Başkanı Hasan Sertoğlu ve KTFF yetkilileri ile görüşmesini mazaretsiz iptal etmesi ortalığı gerdi.

Yıldırım’ın Sertoğlu ve KTFF yetkilileri ile olan görüşmesini iptal etmesinin ardından Cumhuraşkanı Mustafa Akıncı da Yıldırım’ı kabul etmedi.

SERTOĞLU'NDAN FLAŞ AZİZ YILDIRIM AÇIKLAMASI

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu Aziz Yıldırım'ın KKTC'ye gelmesiyle yaşanan gerginlikle ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada "Öncelikle kendi kurumlarına, kendi insanına sahip çıkma hassasiyetini gösteren Akıncı'ya teşekkür ederim. Bu yapılan hem kendi kurumlarımıza hem kendi insanımıza büyük bir terbiyesizliktir. Bu randevuyu alıp randevuya mazeretsiz gitmemek yapılan terbiyesizliği bir kat daha arttırır. Bu yapılan hareketi şiddetle kınıyoruz.” denildi.

Sayfa Yükleniyor...