KKTC'de son 24 saatte yeni Covid-19 vakası görülmedi

KKTC Sağlık Bakanı Pilli, alınan doğru tedbirler sonucunda vakaların kontrol altına alındığını ve bugün pozitif bir vakaya rastlanmadığını ancak tedbiri elden bırakmamak gerektiğini ifade etti.

Anadolu Ajansı 02.11.2020 - 21:58

KKTC'de son 24 saatte yeni Covid-19 vakası görülmedi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Sağlık Bakanı Ali Pilli, son 24 saatte bin 759 yeni tip corona virüs (Covid-19) testinin yapıldığını ve yeni vakanın görülmediğini bildirdi.

Pilli, yaptığı yazılı açıklamada, son 24 saatte bin 759 test yapıldığını, pozitif vakaya rastlanmadığını ve tedavisi tamamlanan 4 hastanın taburcu edildiğini belirtti. 

Toplam vaka sayısının 939'da kaldığını ifade eden Pilli, 877 hastanın taburcu edildiğini ve 57 kişinin tedavisinin devam ettiğini kaydetti.

Bakan Pilli, KKTC'de tedbirlerin sıkı tutulması gerektiğini belirterek,  şu anda alınan doğru tedbirler neticesinde vakaların kontrol altına alındığını ve bugün pozitif bir vakaya rastlanmadığını ancak tedbiri elden bırakmamak gerektiğini kaydetti. 

KIBRIS RUM KESİMİNDE 197 YENİ VAKA

Kıbrıs Rum kesiminde son 24 saatte 2bin 812 Covid-19 testi yapılırken 197 yeni vaka tespit edildi.

Rum basınından yer alan habere göre, Rum Sağlık Bakanlığı, bir kişinin daha Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdiğini açıkladı. 

Rum kesiminde toplam vaka sayısı 4 bin 760'a, can kaybı 26'ya yükseldi.

Kıbrıs Rum kesiminde günlük vaka sayılarındaki artışlar nedeniyle yeni önlemler alınması bekleniyor.

Bu kapsamında Limasol'da uygulanan gece 11'den sonra sokağa çıkma yasağının Rum kesiminin genelinde uygulanması öngörülüyor.

Sayfa Yükleniyor...