KKTC'de yakalanan uyuşturucu baronu Avustralya'ya iade edildi

Interpol tarafından aranan ve KKTC'de yakalanan uyuşturucu kaçakçısı Mark Douglas Buddle Türkiye'nin girişimleriyle Avustralya'ya iade edildi. Türkiye'ye giriş yasağı bulunan ve ülkesine gitmek istemeyen Buddle, yaklaşık 1 aydır Ankara Esenboğa Havalimanı'nda bekletiliyordu.

Haberler - ntv.com.tr - NTV Haber 03.08.2022 - 11:47

KKTC'de yakalanan uyuşturucu baronu Avustralya'ya iade edildi

KKTC'de yakalanan uyuşturucu kaçakçısı Mark Douglas Buddle Türkiye'ye getirildikten sonra 'ya iade edildi.

Avustralyalı uyuşturucu baronu Mark Douglas Buddle, 9 Temmuz Cumartesi günü KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı ve Polis Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa operasyonuyla tutuklandı.

Kokain ticareti ve uyuşturucu trafiği için çete oluşturmak suçlamalarıyla interpol tarafından aranan Buddle Türkiye'ye girmeyi denemiş, başaramayınca sırasıyla Birleşik Arap Emirlikleri ve Irak'a gitmişti.

Bu ülkelerden de ret yanıtı alan çete lideri KKTC'ye gelmişti.

KKTC'ye bir yıl önce turist vizesiyle gelen Buddle'a ülkeye yatırım yapacağı gerekçesiyle dönemin içişleri bakanı tarafından oturma izni verildi.

BİR YILDIR KKTC'DEYDİ

Yaklaşık 1 yıldır KKTC'de saklanan uyuşturucu baronu büyük bir operasyonla tutuklandı.

'daki kokain mafyasının liderlerinden olan Buddle Türkiye İnterpol Europol Daire Başkanlığı yetkililerine teslim edilmek üzere Ankara’ya gönderildi.

AVUSTRALYA'YA İADE EDİLDİ

Buddle'ın Ankara’daki işlemlerinin ardından ülkesi Avustralya’ya iade edildi.

Türkiye'ye giriş yasağı bulunan ve ülkesine gitmek istemeyen Buddle, yaklaşık 1 aydır Ankara Esenboğa Havalimanı'nda, gitmek istediği ülke tarafından girişine izin verilmeyen yolcular salonunda bekletiliyordu.

VİDEO: DENETİM EKİBİ TAHIL GEMİSİNE ULAŞTI

Sayfa Yükleniyor...