NTV

Komşunun turizmi ona emanet

Dünya
yunana-Elena-Kuntura-28-01-15

Yunanistan'da yeni Başbakan Aleksis Çipras'ın kabinesi yemin ederek göreve başladı. Ülkenin yeni Turizm Bakanı sağcı koalisyon ortağı Bağımsız Yunanlar vekili olan Elena Kuntura oldu.

Yunanistan'da yeni Başbakan Aleksis Çipras'ın, kemer sıkmaya karşı çıkacak kabinesi belli oldu. Kabinede en dikkat çeken isimlerden biride hükümetin sağcı ortağı vekili Elena Kuntura

SYRİZA’nın sağcı koalisyon ortağı Bağımsız Yunanlar vekili olan Elena Kuntura’ya hükümette Turizm Bakanı olarak yer aldı.

EN ÖNEMLİ BAKANLIK

Mevcut ekonomik sıkıntılar göz önünde bulundurulduğunda turizm Yunanistan'ın can simidi dolarak görülüyor. Yunan medyasına göre, yeni hükümetin en önemli gelir kaynağı olması beklenen turizmin Elena Kuntura’ya emanet edilmesi de bu açıdan oldukça dikkat çekici.

ULUSAL REKOR KIRMIŞTI

Babası asker olan Kuntura, küçük yaştan itibaren altetizm ile uğraşmış ve 11 yaşındayken 100 metrede ulusal rekor kırmıştı.

Gençlik yıllarında modellik yapan Kuntura, birçok dünyaca ünlü moda evi ile çalıştı, makyaj devi Shiseido’nun yüzü oldu. ABD merkezli CNN televizyonu tarafından da ‘yurtdışındaki en iyi 10 model’ arasında gösterildi.

3 DİL KONUŞUYOR

İngilizce, İspanyolca ve Fransızca konuşuyor. Modellik kariyerinin ardından ise 2003 yılına kadar birçok lifestyle dergisinin yayın yönetmenliği görevini üstlendi.

Yaptığı hayır işleriyle de dikkat çeken Kuntura, 2003’te Yeni Demokrasi Partisi’nden milletvekili seçildi. Ardından Yeni Demokrasi içinden çıkan Bağımsız Yunanlar Partisi’ne geçti.