Lübnan'da 'İran'a saldırı

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta İran Büyükelçiliği yakınında iki büyük patlama meydana geldi. İran Büyükelçiliği'ni hedef aldığı iddia edilen saldırıda 23 kişi öldü, 146 kişi de yaralandı.

19.11.2013 - 10:23

Lübnan'da 'İran'a saldırı

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta İran Büyükelçiliği yakınında iki büyük patlama meydana geldi.

Beyrut'un güneyindeki Dahiye bölgesinde bulunan İran Büyükelçiliği yakınında meydana gelen patlamada en az 23 kişi öldü. Saldırıda 146 kişinin de yaralandığı belirtildi.

'KÜLTÜR ATEŞESİ DE ÖLDÜ'
Lübnanlı bir kaynak ölenler arasında İran'ın kültür ateşesinin de bulunduğunu söyledi. Lübnanlı yetkili, 23 kişinin öldüğü saldırıda İran Kültür Ateşesi İbrahim Ensari'nin de hayatını kaybettiğini belirtti.

İKİ DAKİKA ARAYLA PATLAMA
Görgü tanıkları, İran Büyükelçiliği'ni hedef alan iki saldırının iki dakika arayla gerçekleştirildiğini belirtti. Saldırıda İran Büyükelçilk binasının da zarar gördüğü açıklandı.

İranlı yetkililer, İran'ın Lübnan Büyükelçisi'nin saldırıda yara almadan kurtulduğunu duyurdu. İran medyası, ise büyükelçi korumasının da ölenler arasında olduğunu belirtiyor.

Saldırıyı El Kadie bağlantılı radikal İslamcı Abdullah Azzam Tugayları örgütü üstlendi.

Lübnanlı yetkililer, ilk intihar eylemcisinin motosikletle, ikincisinin de bomba yüklü bir araçla saldırı düzenlediğini açıkladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...