Mağdure Kahn’ı tanımıyordu

IMF Başkanı'nın cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen otel çalışanının avukatı, Strauss-Kahn'ın kimliğini saldırıdan bir gün sonra öğrendiği söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 18.05.2011 - 09:47

Mağdure Kahn’ı tanımıyordu

Sofitel otelinin 32 yaşındaki çalışanının avukatı Jeffrey Shapiro, müvekkilinin 15 yaşında bir kız çocuğu olan dul bir kadın olduğunu, yaklaşık 7 yıl önce Batı Afrika ülkesi Gine'den New York'a taşındıklarını söyledi.

Shapiro, müvekkilinin, olaydan önce Dominique Strauss-Kahn'ın kim olduğu hakkında hiçbir fikrinin olmadığını, saldırının cumartesi günü öğleden sonra meydana geldiğini, pazar günü bir arkadaşından Strauss-Kahn'ın kimliğini öğrendiğini kaydetti.

Müvekkilinin ABD vatandaşı olmadığına, bu ülkede çalışma vizesinin bulunduğuna, eğitim seviyesinin ve deneyiminin sınırlı olduğuna dikkati çeken Shapiro, kadının saldırıya uğradığı odadan kaçtıktan sonra olayı güvenliğe bildirdiğini, New York polisinin olay yerine çağrıldığını, burada incelemelerde bulunduğunu ve kadını sorguladığını kaydetti.

Shapiro, müvekkilinin, saldırıya uğramaktan çok korktuğu için kimliğinin gizli kalmasını istediğini sözlerine ekledi.

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Dominique Strauss-Kahn, cinsel saldırıdan suçlu bulunması halinde 25 yıla kadar hapse mahkum olacak. Kefalet talebi reddedilerek tutukluluğunun devamına karar verilen IMF Başkanı Dominique Strauss-Khan, 6 ayrı suçla itham ediliyor.

Manhattan Ceza Mahkemesi'nde Strauss-Kahn'a yöneltilen suçlar şunlar: Cinsel eylem suçu (2 kez), tecavüze yeltenme, cinsel istismar, isteği dışında bir kişiyi zorla alıkoyma, zor kullanmadan cinsi temasta bulunmak, taciz amacıyla bir kişinin mahrem yerlerine dokunmak

Savcılar, Strauss-Kahn'ın daha önce benzeri bir saldırıda bulunup bulunmadığını da araştırıyor.

Sayfa Yükleniyor...