'Maliki'yi düşürmek için 170 imza var'

Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin, Maliki hükümetinin düşürülmesi için toplanan imzaların yetersiz olduğu açıklamasına, cevap Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'den geldi. Barzani, Irak Başbakanı Nuri El Malikiyi düşürmek için elimizde Irak meclisinin 170 üyesinin imzası" dedi.

Haberler 12.06.2012 - 12:04

'Maliki'yi düşürmek için 170 imza var'

Mesud Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi'nin resmi haber sitesi Peyammer'de Irak'taki siyasi krizle ilgili bir açıklama yer aldı.

Barzani açıklamasında, "Elimizde Irak meclisinin 170 üyesinin imzası ve Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin (toplanan imzaların yetersiz olduğunu belirten) mektubu var" dedi.

Irak’taki siyasi grupların Maliki hükümetinin düşürülmesi için tüm yasal yollara başvurduğunu belirten Barzani, "Diktatörlüğe karşı olan siyasi taraflar bizi destekliyorlar. Irak’ta gerçek demokrasi sağlanırsa, Bölgemiz'in sorunları da çözülür. Eğer demokrasi sağlanmazsa ve sorun çözülmezse daha önce de belirttiğim gibi bu duruma başka bir çözüm bulmak zorunda kalırız" şeklinde konuştu.

'HUKUKA AYKIRI EYLEME ORTAK OLMAYACAĞIZ'
"Irak’ta diktatörlük rejiminin sona ermesini isteyen grupların yanında olduklarını" ifade eden Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, "Hukuka aykırı olan ve Kürt halkının geleceğini olumsuz yönde etkileyecek eylemlere ortak olmayacağız" dedi.

Sayfa Yükleniyor...