Milli futbolcu da göçük altında

Şili'de günlerdir göçük altında kalan madencilerden birinin eski milli futbolcu olduğu ortaya çıktı. Öte yandan işçilere aylarca göçük altında kalabilecekleri ilk kez söylendi.

Haberler 26.08.2010 - 11:33

Milli futbolcu da göçük altında

Şili'de göçük altında kalan 33 madenciye kurtarılmalarının aylar alacağı ilk kez söylendi. Madencilere şimdilik 15 santimetrelik delikten demir bir boruyla su ve sıvı besinler gönderiliyor.

Madencilerden birinin bir dönem milli takım üniforması giydiği de ortaya çıktı. Şili milli takımı, futbolu bıraktıktan sonra dolgun maaşı nedeniyle madende çalışmaya başlayan 54 yaşındaki Franklin Lobos'a imzalı bir üniforma gönderdi.

KURTULMAK İÇİN ZAYIFLAMANIZ LAZIM
Kurtarma ekipleri ise 20 gündür göçük altında kalan 33 madenciyi çıkarmak için tünel kazmaya hazırlanıyor.

Madencilere 15 santimetre çapındaki demir boru aracılığıyla, su ve kalori ile protein bakımından zengin sıvı gıdalar gönderiliyor. Ancak madencilerin kurtarma ekibi tarafından açılacak 66 santimetrelik tünelden geçmeleri için zayıf olmaları gerekiyor. Bu nedenle egzersiz yapacaklar.

AYLARCA ORADA KALACAKLARI İLK KEZ SÖYLENDİ
Madencilere kurtarılmalarının aylar alacağı da ilk kez söylendi.

Sağlık Bakanı, madencilerin bu haberi sukunetle karşılamakla birlikte depresyona girebileceklerini de söyledi.

BURADAN ÇIKINCA EVLENECEĞİZ
İşçiler ise umutla kurtarılacakları günü bekliyorlar. Bir işçi sevgilisine yolladığı notta, "Buradan çıkınca evleneceğiz" yazdı.

Sayfa Yükleniyor...