Milyoner kripto fenomeninin ölümünde yeni ayrıntılar

Cansız bedeni parçalamış halde çocuk bavullarının içinden çıkan 41 yaşındaki kripto fenomeni Fernando Perez Algaba'nın ölümü tüm dikkatleri üzerine çekerken, Algaba'nın ölümünden önce 200'den fazla düşmanca mesajlar aldığı tespit edildi.

Milyoner kripto fenomeninin ölümünde yeni ayrıntılar
Foto: Perez'in sosyal medya hesabı

Barcelona'da yaşayan Lechuga (marul) lakaplı Fernando Perez Algaba'nın (41) 19 Temmuz'da Arjantin'de geçici olarak kiraladığı evin anahtarını teslim etmeyince kayıp olduğu ortaya çıktı.

Arjantin polisi kripto para fenomenini kayıp statüsüyle aramaya başlamıştı.

Bir süre sonra Buenos Aires'te bir halı saha yakınlarında çocuklar tarafından bulunan bavulda, insan uzuvları çıktı. Polis, dövmeler sayesinde ceset parçalarının Fernando Perez'e ait olduğunu tespit etti.

Yeniden bölgeye incelemeye giden Arjantin polisi, Fernando Perez'in kalan uzuvlarını dere kenarında başka bir bavulun içerisinde buldu.

İki çocuk bavuluna sığdırılan uzuvların ustaca kesildiği belirtildi. Fernando Perez'in parçalara ayrılmadan önce üç kere vurulduğu ortaya çıkarıldı.

Milyoner kripto fenomeninin ölümünde yeni ayrıntılar - 1

Bir dönem pizza satan kripto para fenomeni zengin bir hayat tarzı sürdürüyordu.

DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIMLAR

Kendisini yatırımcı olarak tanımlayan 41 yaşındaki kripto fenomeninin ölümü öncesi yaptığı sosyal medya paylaşımları da dikkat çekti. Perez'in bir paylaşımında "Dünyada bu kadar kötü insanın olması ve sen onlara yardım etmeyi düşünürken, onların seni yok etmeye çalışmaları inanılmaz." ifadelerine yer verdiği görüldü.

Arjantin Ulusal Ajansı Telam'a göre müfettişler Algaba'nın ölümünden önce 200'den fazla düşmanca sesli ve yazılı mesaj aldığını keşfetti.

Arjantin Ulusal Haber Ajansı'nın edindiği bilgilere göre, kripto fenomeninin 70 bin dolara yakın borcu olduğu öğrenilen bir adam gönderdiği tehdit mesajında, Algaba'yı 'kendine ihanet etmekle' suçlamış ve 'Seni öldürmeyeceğim, sana daha kötü bir şey yapacağım, bir daha asla paran olmasın diye gözlerini oyup ellerini keseceğim' ifadelerini kullanmış.

BORÇ İÇİNDE YAŞIYORDU

Medyaya yansıyan bilgilere göre 41 yaşındaki kripto para fenomeni, son dönemde birçok yanlış yatırım yaparak büyük paralar kaybetti. Fenomenin Arjantin merkezli şirketi Motors Lettuce SRL'ye ait çekler 2019'dan beri dönüyordu.

Milyoner kripto fenomeninin ölümünde yeni ayrıntılar - 2

La Nacion gazetesindeki iddialara göre Perez'in telefonundan çıkan bir mesajda kendisi Arjantin merkezli Barra Brava çetesinden borç almıştı.

Perez mesajında, "Eğer bana bir şey olursa, herkes kendini uyarılmış saysın" ifadelerini kullanıyor.

Arjantin polisinin olayla ilgili bir kişiyi gözaltına aldığı belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...