İlişkili Haberler

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun yakın çevresinden bir isim, yolsuzluk soruşturmalarından birinde tanıklık yapmayı kabul etti.

Eski İletişim Bakanı Şolomo Fiber'in, telekom soruşturmasında ifade vermesi Netanyahu'ya önemli bir darbe olarak niteleniyor.

Netanyahu tarafından İletişim Bakanlığı'nın başına atanan Fiber bu hafta içinde telekom soruşturması kapmasında gözaltına alındı. Fiber'in Netanyahu aleyhine tanıklık yapması bekleniyor.

Telekom devi Bezek'in, Netanyahu'ya, devlet kurumlarında imtiyaz karşılığında kontrol altında tuttuğu medya kuruluşlarında olumlu haber çıkmasını sağlama teklifinde bulunduğu iddia ediliyor.

İsrail başbakanı hakkında işadamlarından yaklaşık 300 bin dolarlık hediye kabul etmekten, ülkenin en büyük gazetesinde olumlu haber çıkarmak için rakip gazeteye baskı sözü vermeye kadar bir dizi iddia bulunuyor.

Bu hafta ortaya çıkan bir başka skandal da, Netanyahu'un eski sözcüsünün, Başbakan'ın eşi hakkındaki soruşturmayı kapatmak için hakime rüşvet verdiği iddia edildi.