New York'ta taksinin çarptığı Türk öğrenci yaşam mücadelesi veriyor

Manhattan'da ters yöne giren bir taksinin çarptığı Türk genci Arısoy, 4 gündür hastanede tedavi altında bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı bursuyla New York Üniversitesi'nde yüksek lisans yapan Arısoy'un iki yıldır bu kentte olduğu bildirildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 12.04.2016 - 07:42 | Son Güncelleme : 12.04.2016 - 07:46

New York'ta taksinin çarptığı Türk öğrenci yaşam mücadelesi veriyor

ABD'de, Milli Eğitim Bakanlığı bursuyla New York Üniversitesi'nde eğitim gören Türk öğrenci Meral Arısoy (32), Manhattan'da geçirdiği trafik kazasında ağır yaralandı.

ABD medyasında yer alan bilgilere göre, 7 Nisan'da Manhattan'daki 8. Sokak ile University Place Sokağı'nın köşesinde aşırı hız yaparak, ters yöne giren bir taksi, Arısoy'u altına alarak bir süre kaldırımda sürükledi.

Çevredekiler ve polis ekiplerinin yardımıyla aracın altından bilinci kapalı olarak çıkarılan Arısoy, ambulansla Bellevue Hastanesi'ne kaldırıldı. Taksi şoförü, kazanın ardından tutuklandı.

Arısoy'un 72 saatlik kritik süreyi atlattığı ve sağlık durumunda düzelme görüldüğü öğrenildi.

Olay üzerine Türkiye'nin New York Başkonsolosluğu Eğitim Müşavirliği yetkilileri, Bakanlık uzmanları ile temasa geçerek öğrencinin ailesine bilgi verdi. New York Başkonsolosluğu Eğitim Müşaviri Yurdagül Aydoğan, Meral Arısoy'un Boğaziçi Üniversitesi mezunu olduğunu, Milli Eğitim Bakanlığı bursuyla New York Üniversitesi'nde Eğitim Politikaları konusunda yüksek lisans yaptığını söyledi.

Arısoy'un Bakanlığın uzman yetiştirme programı kapsamında ABD'ye gönderildiğini anlatan Aydoğan, bir yıl dil okuluna giden öğrencinin bu yıl yüksek lisansa başladığını ifade etti.

Bakanlık olarak bursiyerlerin tüm sorunlarıyla ilgilendiklerini dile getiren Aydoğan, Arısoy'u hastanede yakından takip ettiklerini, ağabeyinin New York'a gelişinin sağlanması için pasaport, vize ve uçak bileti işlemlerine de yardımcı olduklarını söyledi.

Sayfa Yükleniyor...