"Olağanüstü hal ilan edildi"

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, olağanüstü hal ilan etti, orduyu göreve davet etti, sınırlarda sistematik kontrol ve kimlik kontrollerine başlandığını açıkladı. Hollande'ın Türkiye ziyaretini iptal ettiği öğrenildi.

Haberler - ntv.com.tr 14.11.2015 - 09:13

"Olağanüstü hal ilan edildi"

Fransa'nın başkenti Paris'i sarsan saldırıların ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı François Hollande, orduyu göreve davet etti, olağanüstü hal ilan etti ve sınırlarda sistematik kontrollerin başladığını söyledi.

Hollande, saldırıyı görülmemiş bir terör saldırısı olarak tanımladı ve "Onlarca ölü var, Fransa’nın bütün sınırları serbest geçişe kapatıldı. Caddeler ve sokaklar ikinci bir emre kadar kapatıldı. Olağanüstü hal ilan ediyoruz" şeklinde açıklama yaptı. 

KATLİAMIN YAŞANDIĞI BATACLAN KONSER SALONUNU ZİYARET ETTİ

Çok sayıda kişinin rehin alınarak öldürüldüğü Bataclan konser salonunu ziyaret eden Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Fransa'nın birlik halinde teröristlerle 'amansızca' mücadele edeceği sözü verdi.

"Burada, çok kötü şeyler yaşayanlar arasında, bir mücadele başlatacağımızı ve bunun 'amansızca' olacağını bildirmek için bulunuyoruz." diye konuşan Hollande, "Çünkü teröristler bu şekilde bir vahşet sergileyebiliyorsa, kararlı bir Fransa, birleşik bir Fransa ile karşılaşacaklarına emin olmalılar ve Fransa gözünün korkutulmak istenmesine izin vermeyecek." ifadesini kullandı.

ANTALYA'DAKİ G20 ZİRVESİNE KATILMAYACAK

Öte yandan Hollande'ın, Paris'teki saldırılar sebebiyle, Antalya'daki G20 Zirvesi'ne katılmayacağı bildirildi.

Sayfa Yükleniyor...