Özdemir: Amacımız üçüncü çıkmak

Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir, Avrupa Parlamentosu seçimlerinde hedeflerinin üçüncü parti konumun korumak olduğunu söyledi.

Özdemir: Amacımız üçüncü çıkmak

Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir, Avrupa Parlamentosu seçimlerinde hedeflerinin, Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) ve Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) ardından üçüncü parti konumlarını korumak olduğunu söyledi.

Özdemir, Avrupa Parlamentosu seçimleri için bugün başkent Berlin'deki Kreuzberg semtinde bulunan Gustav-Meyer ilk okulunda kızıyla birlikte oyunu kullandı.

Cem Özdemir, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimlerde özellikle Birlik (CDU/CSU) partilerinin oy kaybına uğramalarını beklediğini belirterek, ''Bizim için önemli olan üçüncü parti konumumuzu korumak'' dedi.

Hollanda'da aşırı milliyetçi partilerin seçimlerde oylarını artırdıklarının hatırlatılması üzerinde de Özdemir, Hollanda'da Yeşiller artisi'nin de oylarını artırdığına, bu kez hem çok kültürlü toplumu savunanların, hem de buna karşı çıkanların oylarını artırmasının ilginç olduğuna işaret etti.

Özdemir, aşırı milliyetçi popülist partilerin krizden yararlandıklarının görüldüğünü savunarak, Almanya'da böyle bir şeyin olmaması ümidini dile getirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...