NTV

Pakistan'da intihar saldırısı: En az 34 ölü

Dünya

Taliban ile mücadele eden Pakistan bugün yeni bir intihar saldırısı ile sarsıldı. Ravalpindi'de gerçekleşen saldırıda en az 34 kişi öldü.

Pakistan'ın başkenti İslamabad yakınlarındaki Ravalpindi kentinde bir intihar saldırısı meydana geldi. Saldırıda en az 34 kişi hayatını kaybetti.

Polisin açıklamasında, motosikletli bir intihar komandosunun Ravalpindi'nin en kalabalık caddelerinden Mall Road'ta, Pakistan Milli Bankası, lüks bir otel ve ticaret merkezlerinin bulunduğu bölgede üzerindeki bombayı patlattığı belirtildi.

Ölü sayısının 34'e çıktığı saldırıda, en az 32 kişinin de yaralandığı kaydedildi.

PARA ÇEKMEK İÇİN SIRA BEKLEYENLERİ HEDEF ALDI
Motosikletli intihar komandosunun üzerindeki bombayı bankadan para çekmek için sırada bekleyen kişilerin yakınında patlattığı ifade edildi.

Bu arada Pakistan Devlet Başkanı Asıf Ali Zerdari ve Başbakan Yusuf Rıza Gilani saldırıyı şiddetle kınadı. Ayrıca muhalefet partileri, eyalet valileri, din adamları ve sivil toplum örgütleri yayımladıkları bildirilerle patlamayı kınadıklarını duyurdu.

PAKİSTAN TALİBAN İLE BOĞUŞUYOR
Güney Veziristan bölgesinde Taliban militanları ile mücadele eden Pakistan'ın biirçok şehri saldırı geçtiğimiz haftalarda saldırıya uğradı. Peşaver kentinde bir pazar yerinde geçen hafta düzenlenen bombalı saldırıda 100'den fazla kişi ölmüştü.

Taliban, Pakistan operasyona son vermediği sürece yeni saldırılar düzenleyeceği tehdidinde bulunuyor.