Paris’te insan avı başladı

Paris'te Liberation gazetesi binasına ve bir bankaya silahlı saldırı düzenlendi.

18.11.2013 - 12:52

Paris’te insan avı başladı

Fransa'nın başkenti Paris'te son bir hafta içinde ikinci kez bir medya kuruluşuna saldırı düzenlendi. Liberation gazetesinin lobisine giren saldırgan bir kişiyi ağır yaraladı. Saldırıdan birkaç saat sonra aynı saldırgan bu sefer bir bankaya girerek ateş açtı.

Liberation'ın başkent Paris'te bulunan binasına giren silahlı saldırgan, haber merkezinde etrafa ateş açarak bir fotomuhabiri vurdu. Av tüfeği taşıyan saldırganın vurduğu 27 yaşındaki fotomuhabirin göğsünden vurulduğu ve durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

Liberation gazetesi editörü Fabrice Rousselot, saldırının ardından kaçan kişinin olay sırasında bir şey söylemediğini belirtti.

Polis, olaydan sonra bina çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Paris'te geçtiğimiz Cuma günü başka bir silahlı saldırı yaşanmış, saldırgan, Fransız televizyon kanalı BFMTV'ye girerek çalışanları tehdit etmişti. İki olayın birbiriyle bağlantılı olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Fransız polisi, Liberation'a giren saldırganın görüntülerini kamuya sunarken, diğer medya kuruluşlarının binalarında önlem alındığı belirtildi.

Polis, gazete binasını güvenlik kordonuna aldı. Polis, gazete binasını güvenlik kordonuna aldı.
Polis, gazete binasını güvenlik kordonuna aldı. Polis, gazete binasını güvenlik kordonuna aldı.

BANKAYA DA SALDIRI DÜZENLENDİ
Solcu Liberation gazetesine düzenlenen silahlı saldırının kısa bir süre sonrasında, Fransız bankası Societe Generale’ın Paris’in işlek caddelerinden birindeki şubesi saldırıya uğradı.

Polis, Paris’in iş merkezlerinden olan La Defense mahallesindeki şubeye ateş açan kişinin, Le Liberation saldırganıyla aynı kişi olduğunu belirtti.

Reuters’a konuşan bir polis yetkilisi, “Saldırıda kimse yaralanmadı. Olay hakkında soruşturma başlatıldı” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...