Putin'den ABD'ye 'süper güç' göndermesi

Putin, ülkesiyle her zaman gurur duyduğunu ancak "süper güç" tanımlamasına talip olmadıklarını söyledi. Konuşmasında ABD'ye göndermede bulunan Putin, "Kimseye nasıl yaşaması gerektiğini öğretmiyoruz" dedi.

12.12.2013 - 15:57

Putin'den ABD'ye 'süper güç' göndermesi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, parlamentonun üst kanadı Federasyon Konseyi, alt kanadı Duma ve hükümet yetkililerine hitaben yaptığı konuşmada, 2013 yılını değerlendirdi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, "Biz hiç kimseye nasıl yaşayacağını öğretmiyoruz. İran ve Suriye'de yaşanan örnekler her türlü sorunun güç kullanmadan çözülebileceğini gösterdi" dedi.

UKRAYNA'YA ÇAĞRI
Ukrayna'da yaşanan olaylara da değinen Putin, Kiev yönetiminin istemesi durumunda ülkesinin Ukrayna'nın entegrasyon projelerinde ortak hareket etmeye hazır olduğunu dile getirdi.

Rus lider Putin, "Rusya, Kiev'den istek gelmesi durumunda, bu ülkenin Gümrük Birliği'ne girmesi adına gerekli anlaşmaları imzalaması için gerekeni yapmaya hazır" şeklinde konuştu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesine karşı olası dış tehditler konusunda, ülkesinin politik ve teknolojik her türlü hamleye karşılık verebilecek tüm gereksinimlere sahip olduğunu da söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...