Putin'den 'seçimler soruşturulsun' talimatı

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, önceki gün yapılan devlet başkanlığı seçiminde usulsüzlüklerin yapıldığını kabul ederek, soruşturma talimatı verdi.

Anadolu Ajansı 06.03.2012 - 15:23

Putin'den 'seçimler soruşturulsun' talimatı

Putin, Moskova'da düzenlenen avukatlar forumunda yaptığı konuşmada, ''Elbette ihlaller vardı. Bunların hepsini belirlememiz gerekiyor ve herkes için her şeyin net olmasını sağlamamız gerekiyor'' dedi.

İhlal iddialarının hiç bir kuşkuya mahal bırakmayacak şekilde sorgulanması gerektiğini ifade eden Putin, ''Ben maksimum kontrol konusuna güveniyor ve söz konusu durumu yakından izliyorum'' diye konuştu.

Bu arada Putin, dün gece kendisini seçim sırasında destekleyen bir grupla bir araya gelerek teşekkür etti. Halkın büyük çoğunluğunun kendisinden yana karar verdiğini söyleyen Putin, ''Siz insanların bu yönde karar vermesine yardımcı oldunuz. Ben elbette tek taraflı çok uzun bir konuşma yapmayacağım.

Ancak şunu belirtmek isterim ki bu zafer elbette sadece şahsi olarak sadece benim açımdan değil, aynı zamanda toplulumuzun birleştirilmesi açısından da son derece önemliydi. Bu, gelecekte egemenliğimizin önemli bir unsuru haline gelecek halkımızın belirli şeylerin farkına varması açısından da son derece önemli bir seçimdi'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...