İlişkili Haberler

NTV canlı yayınında konuşan Rami Ziyen şu açıklamalarda bulundu:

"Vurulan insanların dışarı çıkmasına izin veriliyor. Şu an kontrol noktalarında yapılan kontrollerden sonra geçişe izin veriliyor. Şehirdeki insanlar sokaklara çıkmış durumdalar ve kentten çıkacakları anın duyurulmasını bekliyorlar."

"Şu anda Selahaddin mahallesindeyim. Buradan nasıl çıkacağımıza dair Arap Kızılay'ından gelecek bilgileri bekliyoruz. Şu anda insanların toplandığı alana ateş olduğu bilgisi geldi o nedenle Kızılay'dan gelecek mesajı bekliyoruz. Şu anda 500'e yakın yaralı var öncelikle onların çıkarılmasını bekliyoruz."

"Sivillerin konvoyuna ilişkin kısa süre önce bir saldırı oldu. Şu anda bulunduğum noktadan silah seslerini duyabiliyorum. Rus otoriteler 20 otobüs ayarladıklarını belirttiler ancak tahliyenin ne kadar süreceğini söylemediler."

"(Ateşkesin dün ihlal edilmesi) Hepimiz şunu biliyoruz ki bu ateşkesin ihlal edilmesini İranlılar yaptılar. İranlılar bunu politik sebeplerle yaptılar. Bu ateşkesi delmeye hazırlanmışlardır. Çünkü her yönden yoğun saldırıların geldiğini gördük."

"(Halep'te son 3-4 ay) İnsanlar sokağa çıkamayacak durumlardaydı. Hayal edemeyeceğiniz zamanlar geçirdi insanlar."

HALEP'TE İNSANLIK DRAMI