Saint Denis'deki intihar bomcasının kimliği belli oldu

Paris Cumhuriyet Savcısı, Paris katliamının da beyni olduğu düşünülen ve Paris'in Saint-Denis banliyösünde düzenlenen baskında kendini patlatarak canlı bomba eylemi yapan şahsın, Belçika vatandaşı, Fas asıllı Chakib Akrouh olduğunun kesinleştiğini duyurdu.

DHA 14.01.2016 - 23:48 | Son Güncelleme : 14.01.2016 - 23:50

Saint Denis'deki intihar bomcasının kimliği belli oldu

Belçika-Fas kimliği bulunan bu şahsın, 25 yaşında olduğu ve Paris'teki diğer saldırılarda da ilişkisi olduğu düşünülüyor. 27 Ağustos 1990 doğumlu olan Akrouh, DNA testleri sonucunda tespit edildi. Anti-Terör savcılığı soruşturmanın sürdüğünü ve bu kişiyle bağlantılı olabilecek kişilerin arandığını açıkladı.

Annesinin DNA örnekleri ile karşılaştırılarak kimliği tespit edilen canlı bombanın Fas asıllı Belçikalı Chakib Akrouh olduğu ve üzerindeki patlayıcıları tetiklediğinde Abdelhamid Abaaoud ile beraber olduğu kesinleşti.

Fransiz polisi böylelikle 10 teröristin 8’inin kimliklerini belirlemiş oldu. Abdelhamid Abaaoud ve Brahim Abdeslam, Bataclan'da saldırılarında Omar Mostefaï, Samy Amimour ve Foued Mohamed-Aggad, Stade de France'da ise Bilal Hadfi’nin olduğu belirlendi.

SALAH ABDESLAM HALA ARANIYOR

Teröristleri Stade de France'a kiraladığı araç ile getirdiği kesinlik kazanan Salah Abdeslam ise henüz yakalanamadı.

Stade de France'ta intahar saldırısı düzenleyen diğer iki intihar bombacısının ise kimlikleri henüz belirlenemedi. “Ahmad Al-Mohammad ve Mohammad Al-Mahmod” sahte isimleri ve Suriye pasaportları ile 3 Ekim 2015’te Yunanistan'ın Leros adasından AB topraklarına girdikleri tespit edilen teröristlerin gerçek kimlikleri ise hala bilinmiyor.

Sayfa Yükleniyor...