Shani Louk, Hamas'ın saldırısında hayatını kaybetti

Hamas'ın İsrail'e yönelik saldırılarından bu yana kayıp olan İsrail-Alman vatandaşı Shani Louk'un annesi kızının hayatını kaybettiğini açıkladı.

Shani Louk, Hamas'ın saldırısında hayatını kaybetti
Foto: Sosyal medya

Gazze'de kontrolü elinde bulunduran Hamas'ın 7 Ekim'de 'e yönelik düzenlediği saldırılar sonrasında kayıp olan -Alman vatandaşı Shani Louk'un hayatını kaybettiği bildirildi. Shani Louk'un annesi Ricarda Louk, İsrail ordusunun kızının öldüğünü bildirdiğini açıkladı.

Louk, Alman ajansı dpa'ya yaptığı açıklamada, kızının cansız bedeninin bulunamadığını, ancak bulunan bir kafatası kemiği parçası üzerinde DNA testi yapıldığını belirtti.

Kızının muhtemelen 7 Ekim'de öldürüldüğü tahminini dile getiren Ricarda Louk, saldırı sırasında başına isabet eden bir kurşunla ölmüş olabileceğini ifade etti.

Ailenin verdiği bilgilere göre, 22 yaşındaki Shani Louk Necef Çölü'nde düzenlenen müzik festivaline katıldığı sırada Hamas tarafından öldürüldü.

Ricarda Louk, Hamas'ın Aksa Tufanı baskını sonrasında sosyal medyada yayılan görüntülerde kamyonetteki Hamas militanları yanında görülen yarı çıplak kadının kendi kızı olduğunu açıklamış ve kamuoyundan yardım istemişti.

Aile önce Shani Louk'un ağır yaralı olarak Gazze Şeridi'ne götürüldüğünü düşünmüştü.

Der Spiegel'in haberinde, Almanya'nın Ravensburg kenti doğumlu olan Ricarda Louk'un 30 yıldır 'de yaşadığı, kızı Shani'nin de 'de doğduğu belirtilmişti. Haberde çifte vatandaş olan Shani Louk'un sık sık Almanya'ya, annesinin ailesini ziyarete geldiği ifade edilmişti.

İSRAİL: HAMAS 239 KİŞİYİ REHİN ALDI
Hamas, İsrail'e 7 Ekim'de düzenlediği Aksa Tufanı operasyonunda çok sayıda kişiyi kaçırarak rehin almıştı. İsrail ordusunun Pazar akşamı yaptığı açıklamaya göre 239 kişi Hamas'ın elinde rehin. Daha önce bu sayı 229 olarak açıklanmıştı. Hamas, şimdiye kadar dört rehineyi serbest bıraktı.

İsrail ordusu, Hamas'ın saldırılarından bu yana 40 kişinin de kayıp olduğunu, kimlik tespit çalışmalarının henüz tamamlanmadığını belirtti.

Hamas'ın İsrail'e yönelik saldırıları sonucu yaklaşık 1400 kişi de hayatını kaybetti. Hamas'ın kontrolündeki Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, İsrail'in saldırılarında ölen Filistinliler'in sayısının ise 8 bini geçtiğini olduğunu duyurdu.

Sayfa Yükleniyor...