Sisi'nin cumhurbaşkanlığı rüyası

Mısır'da darbe yapan ordunun başındaki isim Sisi'nin, bir gün cumhurbaşkanı olacağını bildiğini söylediği bir ses kaydı yayınlandı.

Anadolu Ajansı 12.12.2013 - 07:53

Sisi'nin cumhurbaşkanlığı rüyası

Mısır Savunma Bakanı Abdulfettah es-Sisi'ye ait olduğu iddia edilen yeni bir ses kaydı yayınlandı.

Sisi'nin 7 Ekim'de El-Mısr el-Yevm gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yasir Rızk'a verdiği demeci sırasında kayda alındığı öne sürülen konuşma, Müslüman Kardeşler Teşkilatı'na (İhvan) ait Ahrar 25 kanalında yayınladı.

Ses kaydında Sisi, rüyasında bir gün cumhurbaşkanı olacağını gördüğünü söylüyor. Sisi, bu anlattıklarının söyleşide yer almamasını da istiyor.

Sisi kayıtta, "Ben ve Mısır'ın 3. Cumhurbaşkanı Enver Sedat konuşuyoruz. Sedat bana bir gün kendisinin cumhurbaşkanı olacağını bildiğini söyledi. Ben de ona benim de bir gün cumhurbaşkanı olacağımı bildiğimi söyledim" diye konuşuyor.

"Mısır ordusunun lideri olacağınızı tahmin ediyor muydunuz?" sorusuna Sisi, "Mısır ordusunun liderliği veya bundan fazlası mı?" cevabını veriyor.

Rızk'ın "Kendinizi Mısır tahtında görüyor musunuz?" sorusuna ise Sisi, "Hayır konu böyle değil. Sonradan gerçekleşen çok sayıda rüya gördüm. Hatta 35 yıldır bunları kimse yorumlayamıyor" diyor.

Haberde, ses kaydında 3 rüyasını daha anlatan Sisi'nin, Kuveytli gazetecilerin 12 Kasım'da Mısır'ı ziyareti sırasında "Cumhurbaşkanlığına aday olacak mısınız?" sorusuna, "Cevap yok, günler neyi gösterir bilmiyoruz" cevabını verdiği de kaydedildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...