SON DAKİKA HABERİ: AB Liderler Zirvesi ertelendi

SON DAKİKA HABERİ: AB Liderler Zirvesi'nin, AB Konseyi Michel'in yakın korumasının corona virüse yakalanması nedeniyle bir hafta ertelendiği bildirildi.

Haberler 22.09.2020 - 18:01 | Son Güncelleme : 22.09.2020 - 18:58

SON DAKİKA HABERİ: AB Liderler Zirvesi ertelendi

Son dakika haberi! Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi, ekibinden bir kişinin yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkan AB Konseyi Başkanı Charles Michel'in karantinaya girmesi nedeniyle 1-2 Ekim'e ertelendi.

Michel'in Sözcüsü Barend Leyts, Michel'in geçen hafta yakın temas içinde olduğu güvenlik ekibinden bir görevlinin Covid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Leyts, Michel'in düzenli olarak test yaptırdığını ve dünkü son testinin negatif olduğunu ancak Belçika kuralları gereği bugün itibarıyla karantinaya girmesi gerektiğini belirtti.

Leyts, "AB Konseyi Başkanı Michel, 24-25 Eylül'de yapılması planlanan hususi AB Zirvesi'ni 1-2 Ekim'e ertelemeye karar verdi." ifadesini kullandı.

AB liderlerinin zirvede Doğu Akdeniz ve Türkiye-AB ilişkilerinin yanı sıra Çin, Covid-19 tedbirleri ve ekonomik politikaları ele alması bekleniyor.

Sayfa Yükleniyor...