SON DAKİKA HABERİ: Çavuşoğlu ve Alman mevkidaşından Türkiye-AB ilişkileri açıklaması

SON DAKİKA HABERİ: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile bir araya geldi. İkilinin düzenlediği ortak basın toplantısında konuşan Mevlüt Çavuşoğlu, "Avrupa'dan da olumlu adımların gelmesi sayesinde (AB'yle ilişkilerde) daha pozitif atmosfer içindeyiz" dedi. Mesut Özil'in Fenerbahçe'ye transferiyle ilgili konuşan Almanya Dışişleri Bakanı Maas ise, "Mesut Özil Alman milli takımı açısından çok büyük başarılara imza attı. Türkiye'de başarılı olmasını arzu ediyorum" dedi.

ntv.com.tr 18.01.2021 - 15:47 | Son Güncelleme : 18.01.2021 - 16:18

SON DAKİKA HABERİ: Çavuşoğlu ve Alman mevkidaşından Türkiye-AB ilişkileri açıklaması

Son dakika haberi! 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı Heiko Maas ile bir araya geldi.

İki bakan Ankara'da ortak basın toplantısı düzenledi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu basın toplantısında, "Önümüzdeki süreçte Almanya'yla ikili diyalog mekanizmalarımızı canlandırma konusunda mutabık kaldık" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ

Çavuşoğlu, "Avrupa'dan da olumlu adımların gelmesi sayesinde (AB'yle ilişkilerde) daha pozitif atmosfer içindeyiz. Karşılıklı olumlu adımlarla bu süreç devam etsin" dedi.

AB ilişkileriyle ilgili konuşan Maas, "Türkiye ile AB arasındaki ilişkilerin derinleşmesini arzu ediyorum. Yapıcı işbirliği herkesin yararına" dedi.

AKDENİZ'DE YUNANİSTAN İLE GERİLİM

Akdeniz'de Yunanistan ile olan gerilim hakkında konuşan Heiko Maas, "Karmaşık konular ama çözümsüz değil" ifadelerini kullanırken Çavuşoğlu, "Tüm konuları görüşmeye hazırız" derken "Yunanistan provokasyonlarına devam ediyor" şeklinde konuştu.

MESUT ÖZİL'İN TRANSFERİ

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Mesut Özil'in Fenerbahçeye transferiyle ilgili, "Mesut Özil Alman milli takımı açısından çok büyük başarılara imza attı. Türkiye'de başarılı olmasını arzu ediyorum. Mesut Özil'e en iyi dileklerimi sunmak istiyorum. Umarım İstanbul'da mutlu olur" dedi.

Mevlüt Çavuşoğlu Mesut Özil transferiyle ilgili, "Fenerbahçeli olduğum için Fenerbahçe'ye geldiği için mutluluk duyuyorum. Umarım Mesut Özil, Cumhurbaşkanımızı ziyaret ettiği için tekrar tepki görmez" dedi.

Son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ntv.com.tr'de...

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...