İlişkili Haberler

Son dakika haberi! Alman "Die Welt" gazetesinin Türkiye temsilcisi Deniz Yücel'in avukatı Veysel Ok haberi, “Ve nihayet müvekkilim Deniz Yücel hakkında tahliye kararı çıktı” mesajıyla duyurdu.

Almanya’ya çalışma ziyaretinde bulunan Başbakan Binali Yıldırım, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile dünkü ortak basın toplantında Deniz Yücel'ın tutukluluğu ile ilgili olarak, ''Ümit ederim kısa sürede duruşması yapılır ve bir sonuç elde edilir. Her duruşma bir umuttur'' demişti.

Almanya Başbakanı Angela Merkel'de, "Deniz Yücel davası bizim için çok büyük önem taşıyor" ifadelerini kullanmıştı.

Geçen yıl terör örgütü propagandası yaptığı şüphesiyle tutuklanan "Die Welt" muhabiri Deniz Yücel hakkındaki suçlamaları reddediyordu.

Gazeteci Deniz Yücel'in tutukluluğu Ankara-Berlin hattında gerilime yol açmıştı.

Deniz Yücel'i tahliyesinin ardından cezaevi önünde eşi Dilek Mayatürk Yücel karşıladı.
Deniz Yücel'i tahliyesinin ardından cezaevi önünde eşi Dilek Mayatürk Yücel karşıladı.

MAYDANOZUN ANLAMI

Çiftin fotoğrafında bulunan maydanozun hikayesi Yücel’in tutuklu bulunduğu dönemde Die Welt’te yayımlanan mektubuyla ortaya çıktı. Yücel eşine yazdığı o mektupta şöyle demişti: "Hapishane bakkalına haftalık siparişlerimi verirken düzenli yeşil şeyler ısmarlıyorum: Bana ağaçları hatırlatan dere otu ve Dilek’i hatırlatan maydanoz. (Beraber çıktığımız bir tatilde plaj çantamızda o kadar fazla maydanoz vardı ki, Dilek onları "aşkımızın ağacı" ilan etmişti.)