SON DAKİKA: Trump: Brunson'ı bugün Oval Ofis'te ağırlayacağım

SON DAKİKA HABERİ: ABD Başkanı Trump, "Brunson'ın salıverilmesi memnuniyet verici, onu bugün Oval Ofis'te ağırlayacağım" açıklamasını yaptı.

NTV Haber 13.10.2018 - 03:03

SON DAKİKA: Trump: Brunson'ı bugün Oval Ofis'te ağırlayacağım

Son dakika haberi! ABD Başkanı Donald Trump, rahip Andrew Brunson'ın serbest bırakılmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Trump, "İyi bir haberimiz var. Rahip Andrew Brunson, Türkiye'den uçağa bindi. Bildiğim kadarıyla iyi bir durumda. Büyük bir ihtimalle kontroller için Almanya'da duracak. Rahip Brunson'ın serbest bırakılması memnuniyet verici... Kendisininin yeniden aramıza dönmesinden onur duyuyoruz" dedi.

"TÜRKİYE İLE YAPTIRIMLAR KONUSUNDA BİR ANLAŞMA YAPMADIK"

Trump, gazetecilerin Brunson'ın dönmesiyle uygulanan yaptırımların kaldırılıp kaldırılmayacağı sorusuna ise, "Türkiye ile Rahip Brunson serbest bırakıldığında yaptırımlar kaldırılacak diye bir anlaşma yapmadık" dedi.

BEYAZ SARAY: TUTUKLU DİĞER VATANDAŞLARIMIZ İÇİN ENDİŞELERİMİZ SÜRÜYOR

Brunson'la ilgili bir açıklama da Beyaz Saray'dan geldi. Yapılan yazılı açıklamada, Brunson'un serbest bırakılması için destek veren kongre üyelerine ve diplomatlara teşekkür edildi ve "ABD rahip Brunson'ın bırakılması konusunda memnun" ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, "Türkiye ve diğer ülkelerde tutuklu bulunan ABD vatandaşları konusunda endişelerimiz sürmekte" ifadelerine yer verildi.

Sayfa Yükleniyor...