'Tek kutuplu dünya modeli iflas etti'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, tek kutuplu dünya modelinin iflas ettiğini söyledi. Putin, Ukrayna'daki durumu da iç savaş olarak niteledi.

23.05.2014 - 16:44

'Tek kutuplu dünya modeli iflas etti'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın St. Petersburg şehrinde devam eden 18. St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu'nda (SPIEF) konuştu.

Tek kutuplu dünya modeli iflas etti" diyen Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna krizi nedeniyle ülkesine uygulanan yaptırımların bumerang etkisi yaparak batıyı vuracağını ileri sürdü.

Ukrayna'daki durumu iç savaş olarak nitelendiren Putin, "Viktor Yanukoviç, AB ile anlaşma imzalamayı erteledi ve neticesinde darbe gerçekleşti. Şimdi ise iç savaş yaşanıyor" dedi.

Rusya'nın Kırım konusundaki tutumunu da hiçbir zaman saklamadığını dile getiren Putin, "Özgür seçim haklarını kullanarak referandum yaptılar ve biz bunun sonucuna saygı duyduk. Eğer Kırım Rusya'ya bağlanmasıydı, Ukrayna'nın doğusunda yaşananlar Kırım'da da yaşanırdı. Biz bunun önüne geçtik" şeklinde konuştu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın ihracatını enerji ürünleri dışında çeşitlendirmesi gerektiğini de vurguladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...