Trafik cezasına kızıp satırla polise saldırdı

ABD'de aracına lastik kilidi takılmasına sinirlenen kişi tarafından satırla yaralanan sivil kıyafetli polis memuru, hastanede tedavi altına alındı

Haberler - Anadolu Ajansı 16.09.2016 - 06:06

Trafik cezasına kızıp satırla polise saldırdı

New York'ta, ödenmemiş park cezaları nedeniyle aracına lastik kilidi takılan bir kişi, Manhattan'da kasap satırıyla saldırdığı polis memurunu yaraladı.

New York Polis Departmanınca (NYPD) basın toplantısında verilen bilgilere göre, öğleden sonra Broadway ile 31. Cadde'nin kesişiminde aracını kilitli bulan 32 yaşındaki Akram Joudeh, hışımla bu kilidi kırmaya çalıştı.

Polisin ihbar sonrası yanına gelerek uyarması üzerine, elinde yaklaşık 30 santimetrelik satırla kaçmaya başlayan Joudeh, kısa süreli kovalamacanın ardından sivil kıyafetli başka bir polis memuru tarafından durduruldu. Aralarında çıkan boğuşma esnasında Joudeh, bu polise satırla saldırdı.

Yüzünde 15 santimetrelik derin bir yara oluşan ve hastanede ameliyata alınan memurun sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Satırlı saldırıdan önceki kovalamaca sırasında polisin şok tabancasından etkilenmeyen Joudeh'ye, saldırıdan sonra üç polis memurunun silahla karşılık verdiği, memurların toplam 18 el ateş ettiği bildirildi.

Bir muhabirin yönelttiği, yoğun saatte kalabalık Manhattan sokaklarında 18 el ateş edilmesinin doğru olup olmadığı eleştirisi üzerine NYPD Başkomiseri Bill Bratton, "Memurlarıma yapılan saldırıyı savuşturmak için yeterli sayıda ateş edildi." dedi.

Polis kayıtlarına göre, Joudeh geçen temmuz ayında sinagog yakınında bıçak taşıdığı gerekçesiyle tutuklandı. Güvenlik yetkilileri, Joudeh'nin bu olaydan önce de pek çok kez polisle başının derde girdiğini ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...