Trump, Çin'in corona virüsün yayılmasını durdurma çabalarını takdir etti

ABD Başkanı Trump, Çin yönetiminin, ilk olarak Vuhan şehrinde ortaya çıkan yeni tip corona virüsü (2019-nCoV) daha fazla yayılmasını önlemek için gösterdiği çabaları takdir ettiğini belirtti.

Anadolu Ajansı 25.01.2020 - 10:54

trump.jpg

ABD Başkanı Donald Trump, Çin kaynaklı corona virüsü ile ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Çin, corona virüsü sınırlandırmak için çok fazla gayret gösteriyor.

ABD, Çin'in çabalarını ve şeffaflığını takdir ediyor. Bu çabalar işe yaracaktır. Özellikle Amerikan halkı adına Devlet Başkanı Şi'ye teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Çin'de 12 Aralık'ta Hubey eyaletinin Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip corona virüsü ile bağlantılı dünya genelindeki 902 vakanın 887'si bu ülkede tespit edilmiş, Çin'deki ölü sayısı 41'e yükselmişti. ABD genelinde şu ana dek 2 vaka tespit edilmişti.

NCoV'in ilk belirtileri yüksek ateş, boğaz ağrısı, öksürük, nefes darlığı, solunumda zorluk ve ishal şeklinde ortaya çıkarken, virüs ileri safhalarda zatürre ve böbrek yetmezliğine neden oluyor, nihayetinde ölüme yol açabiliyor.

Sayfa Yükleniyor...