'Uçak olayı Türk-Rus ilişkilerini etkilemez'

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova-Şam seferini yaparken Türk F-16 savaş uçakları tarafından Esenboğa Havalimanı'na zorla indirilen Suriye yolcu uçağı olayından dolayı Türk-Rus ilişkilerinin etkilenmeyeceğini söyledi.

15.10.2012 - 10:22

'Uçak olayı Türk-Rus ilişkilerini etkilemez'

AB dışişleri bakanlarıyla görüşmek için Lüksemburg'da bulunan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye'ye zorla indirilen Suriye yolcu uçağı olayından Türk-Rus ilişkilerinin etkilenmeyeceğini belirtti.

"Hiç kimsenin Türk-Rus ilişkileri üzerine endişelenmemesi gerekiyor" diyen Rus Dışişleri Bakanı Lavrov, "İki ülke ilişkileri istikrarlı ve sağlam bir şekilde gelişiyor" dedi.

Konuyla ilgili geçtiğimiz cuma günü ilk kez açıklama yapan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Suriye yolcu uçağında silah yoktu. İndirilen uçağın içindeki radar ekipmanı da yasal" demişti.

"Sırrımız yok" diyen Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Tabii ki, uçakta herhangi bir silah yoktu, olamazdı da. Uçakta yasal bir kargo vardı. Yasal bir Rus tedarikçi yasal bir müşteriye gönderiyordu" şeklinde konuşmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...