Sağlık sorunları yaşadığı iddia edilen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, geçtiğimiz Mayıs ayında devlet başkanı seçildikten sonra ilk defa "ulusa sesleniş" konuşması yaptı.

Konuşmasında daha çok sosyal konulara değinen Putin, ülkesinde doğum oranının düşmesine dikkat çekti ve evli çiftlerden en az 3 çocuk yapmalarını istedi.

Rusya'daki bazı muhalif siyasetçileri, yabancı çıkar gruplarından para almakla suçlayan Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Bu kabul edilemez" dedi.

"Ulusa Sesleniş" konuşmasını güçlü bir "yurtseverlik" üzerine kuran Putin, Rusya'ya dışarıdan yapılan dayatmalara her zaman karşı duracağını belirtti.

'KENDİ DEMOKRASİMİZİ UYGULAYACAĞIZ'
"Doğrudan ya da dolaylı dış müdahale kabul edilemez" diyen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesinin demokrasiyi kendi bildiği şekilde uygulayacağını söyledi.

Rusya'da doğum oranının düşüklüğünden yakınan Putin, ailelerin en az 3 çocuk sabihi olmasının kural haline getirilmesi gerektiğini savundu.

25 MİLYON KİŞİYE İŞ
Rusya'nın ekonomi ve askeri kabiliyetini güçlendireceğini de vurgulayan Devlet Başkanı Vladimir Putin, 25 milyon kişiye iş yaratılacağı sözü verdi.

Rusya Devlet Başkanı Putin kamu harcamalarındaki yolsuzluk ve rüşvetle mücadele edeceğini de vurguladı.