Havada kıyasıya rekabet

Havacılık teknolojisindeki gelişmeler sektörün hızla büyümesini sağladı. Artan hava aracı gereksinimi imalat, bakım, onarım ihtiyaçlarını da doğurdu. Bu ihtiyacı kapatmak isteyen üniversiteler de Uçak Teknolojisi programına yoğun bir enerji harcıyor. Profesyonel rekabetin arttığı ortam, eğitimi de kendine katıyor.

19.08.2015 - 01:37

Havada kıyasıya rekabet

Havacılık sektörünün ihtiyacı olan araçların imalatını, bakım ve onarımını yapan işletmelerde çalışabilen Uçak Teknolojisi programı mezunları gibi Meslek yüksekokulu öğrencileri de sektörde ara eleman olarak kendilerine yer bulabiliyorlar. Elbette ki gerekli eğitimle donandıkları müddetçe…

Zira havacılık sektöründeki yoğun rekabet bu alandaki eğitimi de etkiliyor. Örneğin Nişantaşı Üniversitesi, öğrencilerinin rakiplerini bertaraf edebilmesi için eğitim programını oluşturmadan önce sektör temsilcileriyle bir araya gelmeyi tercih ediyor.

Ders programını sektörün ihtiyaçlarına göre şekillendiren üniversite, fark yaratmak adına sektörün içinden önemli isimleri eğitime dahil etmeyi tercih ediyor. Bu yoğun rekabet ortamına atılan mezunların bu tip girişimlerle işsizlik problemini yaşamasının önüne geçiliyor. Bu tip girişimlerle, her alanda olduğu gibi Havacılık sektörüne de başarılı insanlar yetiştirmek için klasik eğitim sisteminin devamlı olarak güncellenmesi, yeniliklerle farklılaştırılması gerektiğinin altı çizilmiş oluyor. 

Sayfa Yükleniyor...