McDonald's'tan parası olmayana özel hizmet

Fast food zinciri Avrupa'daki mönülerinde müşteri sipariş sistemini insandan arındırıyor ve fakir müşteriye yöneliyor.

McDonald's'tan parası olmayana özel hizmet

Dünyanın en büyük iki hamburger zincirinden biri olan McDonald's, 7000 şubesinde kasiyerlerin ve banknotların yanında kredi kartlarıyla çalışan dokunmatik ekranlı kiosklara yer verecek.

Firma yeni sistemle birlikte nakit parası olmayan müşteriler için daha konforlu ve daha cazip hale getirmeye çalışıyor. Bu sistemle beraber müşteriler hızla kendi siparişini elektronik ekrandan verip ödemesini kendi yapabilecek. Bunun için restoranlar da yeniden döşenecek ve daha uzun saatler boyunca açık kalacak.

Financial Times'a röportaj veren McDonald's Avrupa Başkanı Steve Easterbrook, neredeyse 30-40 yıldır yemek sipariş sisteminin değişmediğini söyledi.

Birçok perakende şirketi geçtiğimiz yıl küçülürken McDonald's satışlarında yüzde 5.7 artış elde etti. Başkan Easterbrook, değişimin hem müşterilerin aldığı hizmet kalitesini, hem de verimliliği artıracağını öngörüyor.

Değişimin diğer bir hedef kitlesi ise alım gücü düşük müşteriler. Nakit parası bulunmayan müşterilerin bu bölümlerde rahatlıkla hizmet alması hedefleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...