Mehmet Demirkol: Fatih Terim teklifi reddetmiş gibi

ntv.com.tr

Suların durulmadığı Galatasaray'da, Başkan Dursun Özbek'in dünkü basın toplantısı Spor Servisi'nde konuşuldu.

 • 1

  NTV Spor’daki Spor Servisi programında, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in dünkü basın toplantısı konuşuldu.

  Özbek’in, seçim kararı almalarının nedenleri üzerinde durduğu toplatıya ilişkin “'Terim geliyor mu, ne zaman geliyor, kongre neden 5 ay önceden yapılıyor, mayısta yeniden kongre olacak mı?' sorularının yanıtlarının alınacağını zannettik ama olmadı” denilirken, Mehmet Demirkol şunları söyledi:

 • 2

  Başkan ne taahhüdü veriyor, anlamaladım. Zarar etmeyeceğiz diyor, zaten öyle olmalı, işin bu. Peki bu gerçekleşmezse yaptırımı ne olacak?

  ‘Fatih Terim gönlünüzden geçen isim mi?’ sorusuna cevap bile vermedi. Yönetimin gündemiyle, kamuyonun gündemi birbiriyle alakasız. Bu kadar birbirinden kopuk, tabanından kopmuş yönetimler yaşayamaz.

 • 3

  Tabandan (taraftardan) yükselen sesle; 1000 twitle Tudor’u getirdiler. Ortalık Terim diye yıkıırken cevap bile vermiyor. Bunun adı saçmalık.

  Taraftarın sloganı ‘Ya Terim ya gidin’ iken, başkan ‘Ne Terim ne de giderim’ diyor. Dolayısıyla taraftarla yönetim arasında bağlantı yok. Yönetimle kongre arasında da yok.

 • 4

  Hiç kimse sorduğu soruların yanıtını alamadı. Bu baskın bir seçimdir, tam bir esnaf işidir deniyor. Kulüp bu esnaf zihniyetinden kurtulmalı, Galatasaray uluslarası bir markadır ve Talimhane esnafı zihniyetiyle yönetilemez. Bazı durumlarda bu esnaf zihniyetinin karşılığı vardır ama burada bitti, duvara tosladı.

  ‘Ne olacak?’ deniyor, ‘Ya dur, bende hallederiz’, ‘Ayıp ediyorsun, bende paran kaldı mı senin’ diyor başkan. 'Bu Cuma’yı geçireyim haftaya bakarız' durumu bu ama burası Galatasaray...

 • 5

  ‘Teknik direktör kim olacak, nasıl biri olacak, ne zaman gelecek, kadrodaki eksikler ne zaman tamir edilecek?’, sorular bunlar.

  Benim arkadaşlarımın yüzde 95’i Galatasaray kongre üyesi ve hepsinin kafasında ‘bu sene şampiyon olur muyuz?’ var. Zannediliyor ki kongre üyelerinin takımla alakası yok, işleri güçleri ikitdar mücadelesi. ‘Terim’den önce Abdürrahim Albayrak gelsin’ diyen 100 tane liseli tanıyorum ben, çünkü mevzuyu o halledecek belli...

 • 6

  Konu şu! Bu kadar kötü bir yönetimle, savundukları şeylerin hepsi yıkılacak. Bunun sonunda halk devrimi olur, kapılar kırılır içeri girilir. Savundukları her şeyi kaybederler. Maalesef böyle, o kadar kötü yönetiyorlar ki...
 • 7

  Galatasaray şampiyon olmak mecburiyetinde, yani Şampiyonlar Ligi’ne katılmak zorunda. Bunu yapamazsa iş bitti, verdiği taahhütlerin hiçbiri olmaz. Başkana “Peki bunu kim yapacak?’ diyorsun, ‘Ya dur bende’ diyor, ‘Ne zaman?’ diyorsun, yanıt ‘Ayıpsın’ oluyor. Ya dün o basın toplantısı niye yapıldı...
 • 8

  Basın toplantısının ardından, başkan Fatih Terim’e gitmiş ve olumlu cevap alamamış gibi geldi bana. 100 binlerce insan bağırırken bu kadar set çekmek akla başka bir şey getirmiyor.
 • 9