Ordu'daki yeni stadın yüzde 80'i tamamlandı

Anadolu Ajansı

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, "Stadın kaba inşaatının yüzde 80'i tamamlandı, yıl sonu itibariyle stadın betonarmesi ve çelik imalatı tamamlanmış olacak" dedi.

 • 1

  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu'da UEFA standartlarındayapılan yeni stadın kaba inşaatının yüzde 80 oranında tamamlandığını söyledi. 

 • 2

  Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediyesinin Kasım Ayı Meclis Toplantısı'nda yaptığı konuşmasında Altınordu ilçesi Durugöl mahallesinde yapımı devam eden stat inşaatının tüm hızıyla sürdüğünü kaydetti.

 • 3

  Yaklaşık 300 işçiyle sürdürülen inşaat çalışmalarının sorunsuz ilerlediğini ifade eden Yılmaz, stat projesinde bin 600 araçlık otopark, ayrıca 18 adet asansör ve 25 adet loca bulunacağını anımsattı.
 • 4

  TÜM AMATÖR FUTBOL KULÜPLERİNE DE AÇIK OLACAK

  TÜM AMATÖR FUTBOL KULÜPLERİNE DE AÇIK OLACAK

  Kamu yatırımı olarak inşa edilen stadın tüm amatör futbol kulüplerine de açık olacağının altını çizen Yılmaz, statla birlikte Ordu'da futbolun yeniden ivme kazanacağını belirtti.

 • 5

  Yaklaşık 103 milyon lira maliyetindeki stadın 22 bin seyirci kapasitesine sahip olacağını da dile getiren Yılmaz, "Çevre düzenlemesiyle birlikte Ordu muazzam bir stada kavuşacak. Projede emeğe geçenlere ve böylesine önemli bir yatırımı ilimize kazandıran Cumhurbaşkanımıza ve hükûmetimize teşekkür ediyorum" açıklamasında bulundu.
 • 6

  Başkan Enver Yılmaz, bu stadın tamamlanmasının ardından Ünye ve Fatsa ilçeleri için de stat projelerinin olduğunu, bunun çalışmalarının da devam ettiğini sözlerine ekledi.