Sneijder transferi dünya basınında

Inter'ın 10 numarası Sneijder'in Galatasaray transferi Türkiye kadar dünya basınını da yakından ilgilendirdi. Özellikle tüm İtalyan gazetelerinin ilk sayfasında Sneijder haberi vardı.

 • 1

  Sneijder dünya basınında

  Sneijder dünya basınında
  Haftalardır süren görüşmelerde mutlu son. Galatasaray'ın yıldız oyuncu ile yaptığı anlaşma dünya basınında geniş yer buldu. İşte o başlıklar...
 • 2

  Daily Mail

  Daily Mail
  Sneijder transferiyle ilgili en ilginç yorumlardan biri de İngiliz basınına konuşan Gerrard'dan geldi: Çok iyi bir oyuncu, Şampiyonlar Ligi gibi en önemli turnuvalarda öne çıkan bir futbolcu oldu. Ama ben onu kırmızı formayla Anfield'da seyretmeyi çok istiyordum. Liverpool için harika bir oyuncu olurdu.
 • 3

  ESPN

  ESPN
  "Arrivederci Sneijder", başlığıyla yayınladığı yorumda Galatasaray'a yaptığı yolculuğun kariyerinin en önemli duraklarından biri olmadığını dile getiren Mike Whittaker, "Kim bilir?" diyor "Belki de üzerindeki baskı büyük olmayınca eski muhteşem günlerine geri döner"
 • 4

  La Gazetta Dello Sport

  La Gazetta Dello Sport
  "Pembe dizi sona erdi" başlığını atan gazete, Sneijder'in Beşiktaş maçına yönelik mesajıyla başlamış haberine. Haber, alacağı ücret ve transferin ayrıntıları ile devam ediyor.
 • 5

  Corriere Dello Sport

  Corriere Dello Sport
  Uzun süren pazarlığa dikkat çeken gazeteye göre kazançlı çıkan Inter oldu: Şimdi sıra yerine kimin geleceği. İtalyan kulüp gözünü Corinthians'tan Paulinho'ya dikti.
 • 6

  Calciomercato.it

  Calciomercato.it
  Beşiktaş’ın eski oyuncusu Matteo Ferrari, G.Saray’ın transfer listesindeki Wesley Sneijder’i neler beklediğini İtalyan basınına anlattı. Ferrari, “G.Saray’a transferi, kariyeri için geri adım mı olur?” sorusuna “Türk takımının arması Inter ile karşılaştırılamaz. Ama biz önemli bir takımdan bahsediyoruz” yanıtını verdi.
 • 7

  Il Giornale

  Il Giornale
  Luigi Guelpa,, Sneijder'ın İtalyı'yı terk edip Galatasaray'a transfer olmasını farklı bir bakış açısı ile yorumladı: "Hugo Almeida, Moussa Sow, Kuyt, Krasic ve Meireles'i almışlardı, sırada Rooney ve Adebayor ve Boateng mi var" diye soruyor. Gazeteye göre transferin hızlanmasının ardında Başbakan Tayyip Erdoğan'ın yaptığı vergi reformları var.