En yaratıcı Apple Store tasarımları

Apple'ın dünyanın dört bir yanına dağılmış ilgi çeken mağazaları.

 • 1

  Pudong (Şanghay)

  Pudong (Şanghay)
  Apple’ın en yeni mağazalarından biri olan Şanghay’daki Apple Store, silindir girişiyle büyük ilgi çekiyor. Mağazaya, spiral bir merdiven aracılığıyla iniliyor.
 • 2

  Paris, Fransa

  Paris, Fransa
  Paris’in ünlü Opera de Paris binasını bakan Apple Opéra Store, 2010 yılında eskiden yerini kaplayan bankanın mimarisini anımsatıyor. Mağazanın içinde alışıldık cam ve krom merdivenler değil, tahtadan oyma merdivenler ve demirden işlenmiş korkuluklar var.
 • 3

  Fifth Avenue, New York

  Fifth Avenue, New York
  New York’un ünlü 5. Caddesi, Louvre benzeri cam mimariye sahip Apple Mağazası’yla akıllarda kalan yerini daha da güçlendirdi. 2006’da açılan mağazanın cam kübü, kısa bir süre önce 6.6 milyon dolara restorasyondan geçti.
 • 4

  Covent Garden, Londra

  Covent Garden, Londra
  Londra’nın kalbinde yer alan Apple Store, kemerli geçitleri, tarihi mimarisi ve içi görünen tavanıyla biliniyor. Mağazanın içinde aynı zamanda iki cam, bir spiral ve bir de kare merdiven yer alıyor.
 • 5

  Grand Central, New York

  Grand Central, New York
  New York’un Grand Central İstasyonu’nda yer alan Apple Store, 2100 metre karenin üzerindeki alanıyla dünyanın en büyük Apple mağazası. İstasyona yayılmış olan mağazadan geçen insan sayısı her gün 750 binin üzerine çıkıyor.
 • 6

  Nanjing East (Şanghay)

  Nanjing East (Şanghay)
  Apple mağazalarının köşeli kenarlarına kıyasla, Şanghay, Nanjing East’de yer alan Apple Store kıvrımlı bir mimariye sahip.
 • 7

  Sanlitun (Pekin)

  Sanlitun (Pekin)
  Sanlitum alışveriş caddesinde yer alan Appla Store, Ekim 2012’de iPhone 4S nedeniyle yaşanan izdihamda Çinli müşterilerin öfkesine hedef olmuş ve yumurta yağmuruna tutulmuştu. 2008’de açılan mağaza, Apple’ın Çin’deki ilk mağazası olma özelliğini taşıyor.
 • 8

  IFC Mall (Hong Kong)

  IFC Mall (Hong Kong)
  Apple’ın şehir-devlet Hong Kong’da açtığı ilk mağaza, otomobillerin altından geçebildiği bir alt geçide sahip olmasıyla farklı bir Apple Store mimarisinin de temsilcisi.