Günün öne çıkan 10 haberi (23 Mayıs 2018)

ntv.com.tr

23 Mayıs 2018'de Türkiye ve Dünya'da hangi gelişmeler yaşandı? Dolar, euro ve altın fiyatı ne kadar oldu? Teknoloji dünyasındaki yenilikler, sanat ve yaşama dair dikkat çeken haberler, son dakika gelişmeleri ve daha fazlası... İşte günlük koşuşturma içinde gözden kaçırmamanız gereken 10 haber...

 • 1

  1- DOLAR VE EURODA YENİ REKORLAR

  Dolar kuru en son ne kadar oldu? Dolar bankalararası piyasada 4,92 ile yeni zirvesini gördü. Euro 5,76'yı aşarak rekorunu tazeledi.

  Piyasalar Merkez Bankası'ndan gelecek olası adımları takip ediyor. Merkez'in Türk Lirası'nda görülen sert değer kaybına karşı nasıl bir adım atacağı merak ediliyor. Merkez Bankası olağan toplantısını 7 Haziran'da yapacak. 

  AYRINTILAR İÇİN

 • 2

  2- İNCE'DEN ERDOĞAN'A ÇAĞRI

  Erzincan'da halka hitap eden Muharrem İnce, döviz kurlarındaki artışla ilgili gerekli önlemlerin alınması için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı yaptı. İnce "Sayın Erdoğan, Sayın Cumhurbaşkanı döviz kurları artıyor. Bu bize daha yüksek enflasyon daha yüksek faiz olarak geri dönecektir. Ekonomik sistemimiz ciddi sıkıntıya girecek. Bu tehlikeden kurtulmak için size sesleniyorum. Bu memleketin bir evladı olarak çağırımdır." ifadelerini kullandı.

  AYRINTILAR İÇİN

 • 3

  3- BAHÇELİ'DEN ÇAKICI'YA ZİYARET

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Alaattin Çakıcı'yı Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde ziyaret etti. Çakıcı’ya geçmiş olsun dileklerini ileten Bahçeli, bir de tespih hediye etti.

  AYRINTILAR İÇİN

 • 4

  4- "YÖK'Ü KAPATACAĞIM"

  Isparta'da konuşan İYİ Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı Akşener, Yükseköğretim Kurulu'nu (YÖK) kapatacağını ve YÖK'ün bütün yetkilerini üniversitelere vereceğini söyledi. Meral Akşener, iş buluncaya kadar bütün gençlere vatandaşlık maaşı bağlayacaklarını da ifade etti.

  AYRINTILAR İÇİN

 • 5

  5- PUTİN'İN 'SONSUZ MENZİLLİ FÜZE'Sİ ÇAKILDI

  Son dönemde Batı ile gerilen ilişkileri ile birlikte askeri harcamalarına da hız veren Rusya artan bütçenin de etkisiyle yeni nesil silahlarının geliştirme çalışmalarına da hız verdi. Rusya'nın 'sonsuz menzilli füze'si denemelerde başarı sağlayamadı.

  AYRINTILAR İÇİN

 • 6

  6. DÜNYANIN EN POPÜLER 100 SPORCUSU

  ESPN, spor analiz ekibinin çalışmasıyla 68 ülkeden 600 sporcu arasından en ünlü 100 oyuncuyu seçti. Araştırmada sporcuların Google'da aranma hacimleri, sosyal medya takipçileri ve kazançları baz alındı. İşte Lebron James'ten Cristiano Ronaldo'ya spor dünyasının en ünlü isimlerinin yer aldığı liste...

  AYRINTILAR İÇİN

 • 7

  7. BENNU YILDIRIMLAR'DAN MURAT CEMCİR AÇIKLAMASI

  Bennu Yıldırımlar, “Ahlat Ağacı” filminin Cannes’daki galasında oyuncu arkadaşı Murat Cemcir tarafından arka plana itildiği iddiasına yanıt verdi. Yıldırımlar, "Anlık fotoğrafları böyle değerlendirmemeli" dedi.

  AYRINTILAR İÇİN

 • 8

  8. MİGREN AŞISI ÇIKTI

  Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi (FDA) migren hastalığının tedavisinde, atakları önleyici olarak kullanılan migren aşısına onay verdi. 2012 yılından beri çalışmaları devam eden aşı, ABD'de onay aldıktan kısa bir süre sonra satışa sunuldu. Dünyada 3 bin hasta üzerinde denenen aşının klinik çalışmalarına Türkiye'den de 12 hasta katıldı.

  AYRINTILAR İÇİN

 • 9

  9. RESİMDE İLK HANGİSİNİ GÖRÜYORSUN?

  Objelere verdiğimiz anlık tepkiler aslında bilinçaltımızla ilgili çok şey anlatır. Sosyal medya kullanıcılarının büyük ilgisini çeken testle, işte size kişiliğinizle ilgili bazen kendinizden bile sakladığınız gerçeklerle yüzleşmek için fırsat. Aşağıdaki linkteki resimlere baktığınızda ilk ne görüyorsunuz?

  AYRINTILAR İÇİN

 • 10

  10. RONALDO'NUN GÜCÜNÜN SIRRI

  AYRINTILAR İÇİN