29. Best Model of Turkey birincileri belli oldu

29. Best Model of Turkey yarışmasının finali dün akşam yapıldı. Erkeklerde Onur Seyit Yaran birinci olurken kızlarda da Gizem Kayalı tacın yeni sahibi oldu.

 • 1

  YILDIZLAR GEÇİDİ

  YILDIZLAR GEÇİDİ
  Türkiye’nin yeni Best Model’leri yıldızlar geçidi eşliğinde belli oldu.
 • 2

  TAÇLARINI DEVRETTİLER

  TAÇLARINI DEVRETTİLER
  Yılmaz Kunt ve Yağmur Aydan’ın taçlarını devrettiği gecede Şevval Sam, Derya Uluğ, Kolpa, Simge ve Buray sahne aldı.
 • 3

  JÜRİDE ÜNLÜ İSİMLER

  JÜRİDE ÜNLÜ İSİMLER
  Sunuculuğunu Ece Gürsel ve İbrahim Gayberi’nin üstlendiği gecenin jürisinde birbirinden ünlü isimler yer aldı.
 • 4

  GİZEM KAYALI TACI TAKTI

  GİZEM KAYALI TACI TAKTI
  Geçen yılın birincisi Yağmur Ayrık, tacını Gizem Kayalı'ya devretti.
 • 5

  ONUR SEYİT VE GİZEM KAYALI BİRİNCİ

  ONUR SEYİT VE GİZEM KAYALI BİRİNCİ
  Gecenin birincileri Gizem Kayalı ve Onur Seyit Yaran objektiflere böyle poz verdi.
 • 6

  ?GİZEM KAYALI KİMDİR

  ?GİZEM KAYALI KİMDİR

  1994 doğumlu olan Gizem Kayalı, 1.83 boyunda ve 55 kilo. İngilizce bilen 21 yaşındaki yeni best model, İstanbul Üniversitesi Havacılıkta Yer modellik yapıyor. 

  Dünya çapında bilinen bir model olmayı hedefleyen Gizem Kayalı, kariyerini oyunculuk eğitimiyle taçlandırmak istiyor. Kayalı, Galatasaray taraftarı. 

 • 7

  CEVAPLAR

  CEVAPLAR
  Best modele katılma amacınız nedir? Yarı finali nasıl geçtiniz? Best Model Yarışması’na katılma amacım; Türkiye Cumhuriyeti’ni en iyi şekilde temsil etmek. Bu sadece güzellikle değil kültürle, donanımla ve profesyonellikle birleştiğinde tamamlanan bir unsur. Bu nedenle ülkeme bu ünvanı getirmek amacım. Yarı finali geçmem jürinin takdiri.

  Takip ettiğiniz model ve oyuncu var mı? Victoria Secret modellerini takip ediyorum, podyumdaki enerjileri bana ilham veriyor. Takip ettiğim modellere örnek vermem gerekirse; Adriana Lima, Alessandra Ambrosio, İrina Shayk ve tabi ki yıllara meydan okuyan güzelliği ve başarılarıya Cindy Crawford. Oyuncu olarak da Belçim Bilgin, Beren Saat’i çok beğeniyorum.

  Son zamanlarda sürekli dinlediğiniz bir şarkı var mı? Mabel Matiz, Merve Özbey ve bana iyi gelen, kendimi içinde bulduğum her tür müziği dinliyorum.
 • 8

  PLATES VE YÜZME

  PLATES VE YÜZME
  Hangi takımı tutuyorsunuz? Galatasaray

  Hangi sporu yapıyorsunuz? Formumu korumak ve sağlıklı yaşamak için sabahları erken saatte yürüyüş yapıyorum. Plates ve yüzme de formumu korumam da yardımcı oluyor tabi ki.

  Hayatta en çok hayran kaldığınız kişi kim? Neden ona hayransınız? Sanırım her kız annesine hayrandır. Bende öyle, çünkü bana vazgeçmememi hayallerimin peşinden gitmem gerektiğini söyler hep. Ben de öyle yapıyorum.

  Evlilik hakkında ne düsünüyorsunuz? Çocuk sahibi olmayı düşünüyor musunuz? Evlilik çok önemli bir müessese. Zamanı geldiğinde tabi ki düşünüyorum. Karşıma doğru biri çıktığında hayatımı paylaşabileceğime inandığım biriyle neden olmasın. Çocuk sahibi olmak çok isterim çocukları çok severim, ama bunun için önce doğru bir evlilik yapmam gerek. Ve yeryüzünde ki her kadın anne olmalı bence.
 • 9

  ONUR SEYİT YARAN KİMDİR?

  ONUR SEYİT YARAN KİMDİR?

  Best Model 2016 birincisi Onur Seyit Yaran, 20 yaşında. 1.87 cm boyunda ve 78 kilo olan Yaran, İngilizce ve Almanca biliyor. Fotomodellik yapan Yaran, Haliç Üniversitesi Spor Akademisi 3. sınıf öğrencisi.

  Spor yöneticiliği okuyan yeni best model, koyu bir Galatasaray taraftarı. Gelecekte ismi duyulan bir model olmak ve oyunculuk eğitimi ile aktör olmak istiyor.

 • 10

  VERDİĞİ CEVAPLAR

  VERDİĞİ CEVAPLAR

  Takip ettiğiniz model ve oyuncu var mı?

  Avrupa'daki birçok uluslararası profesyonel modelleri takip ediyorum, ancak özel olarak takip ettiklerim, Jon Kortejerena, Giovanny Bonamy ve Francisco Lachowski.

  Son zamanlarda sürekli dinlediğiniz bir şarkı var mı?

  Genellikle beni motive eden her tarz şarkıyı dinlerim ama su aralar beni rahatlatan, Nu-Man O To.

  Hangi takımı tutuyorsunuz?

  Koyu bir Galatasaray taraftarıyım, hatta kolumda küçük bir dövmesi bile var. 

  Hangi sporu yapıyorsunuz?

  Milli bir satranç sporcusuyum ve sekiz yıl lisanslı futbol oynadım, ancak şu an sadece fitness'a ağırlık veriyorum, yine de sporun her branşı hoşuma gidiyor.

  Hayatta en çok hayran kaldığınız kişi kim? Neden ona hayransınız?

  En büyük rol modelim David Beckham, onun hırsına, azmine ve çalışma isteğine hayranım. Aktif bir sosyal yaşantısı olmasına rağmen tam bir aile babasI. Ayrıca şimdilerde çok iyi bir fotomodel.

  Evlilik hakkında ne düşünüyorsunuz? Çocuk sahibi olmayı düşünüyor musunuz?

  Gelecekte tabii ki isterim ancak şu anda kariyerime ve eğitimime önem veriyorum.