Aleyna Tilki sahnelere ara verecek mi?

Diyarbakır’da konser verdiği kafeye iki adet el yapımı patlayıcı atılan Aleyna Tilki'nin bir süre sahnelerden uzak durmaya karar verdiği iddia edildi.

 • 1

  Kayapınar İlçesi’nde şarkı söylemek üzere sahneye çıktığı salona el yapımı patlayıcı atılması 16 yaşındaki Aleyna Tilki'yi korkuttu.
 • 2

  Hürriyet'in haberine göre patlamanın ardından mekândan apar topar çıkarılan ve kentten ayrılan Tilki'nin çok korktuğu ve bir süre her şeyden uzak duracağı öne sürüldü.
 • 3

  Gece kulüplerinde sahneye çıkmama kararı alan Aleyna Tilki, Diyarbakır’daki kafe için de “Mekân alkolsüzdü, ben akşam saat 20.00’de sahneye çıktım” diye konuştu.
 • 4

  16 yaşındaki Tilki “Diyarbakır’da ne işi vardı” eleştirilerine ise Twitter'dan “Bayrağımız göklerde dalgalandıkça, biz her yerdeyiz. Doğusu batısı olmaz ki. İnsanların, ülkemizin en çok motivasyona ihtiyacı var” diye cevap vermişti.
 • 5

  Diyarbakır'da sahne alan Tilki, platformda şarkı söylerken patlama meydana gelmiş, patlama sonrası çıkan izdihamda 6 kişi yaralanmıştı. Tilki'nin yara almadan kurtulduğu saldırının faillerinin 12-13 yaşında olduğu öğrenilmişti. 

  Tilki'nin menajeri, saldırının mekana giremeyen seyircilerden bir ya da birkaçı tarafından yapıldığını söylemişti.