Begüm Birgören'e işgal davası: Evi boşalt

Oturduğu evin sahibi, Begüm Birgören’e dava açtı. Ünlü oyuncu, “Ev sahibinin amacı daha yüksek bedelle burayı kiraya vermektir” dedi.

 • 1

  İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne geçen yıl dava açan ev sahibi Laika Erel, Bebek’teki dairesini 1 Mart 2011’de aylık 2 bin 900 liraya oyuncu Sarp Levendoğlu’nun annesi Emine Altıoklar’a kiraya verdiğini iletti. Dairesinde Levendoğlu’nun eski sevgilisi Begüm Birgören’in ikamet ettiğini öğrenen Erel, evinin boşaltılmasını istedi.
 • 2

  Birgören de bunun üzerine ev sahibinden daireyi boşaltmak için süre talep etti. Ancak daireyi tahliye etmedi.
 • 3

  Laika Erel üç yıl aradan sonra noterden bir ihtarname daha gönderdi ve haksız işgal nedeniyle tahliye davası açacağını, Mart 2015’ten itibaren aylık 3 bin dolar ve geçmiş dönem işgaller için 10 bin dolar haksız işgal tazminatı isteyeceğini oyuncuya bildirdi.
 • 4

  Avukatı, “Davalı halen gayrimenkulü işgal etmektedir. Haksız işgal nedeniyle tahliyesini ve geçmiş dönemler için de işgal tazminatı olarak bin lira ecrimisil bedeli istiyoruz” dedi.
 • 5

  Davaya cevap veren Begüm Birgören’in avukatı, şöyle dedi: “Kira sözleşmesinde Emine Altıoklar’ın ismi yazılsa da taşınmazda her daim müvekkilim ikamet etmiştir. Bu durum ev sahibinin bilgisi dâhilindedir. Sarp Levendoğlu ile müvekkilim birlikte bu evde ikamet etmişlerdir. İlişki bitince müvekkilim tek başına ikamete devam etmiştir. Davacının amacı daha yüksek bedelle taşınmazı kiraya vermektir. Şu an müvekkilim aylık 4 bin 950 lira kira ödemektedir. Kira bedeli neredeyse 4 yıl içinde yüzde 100 artış göstermiştir.”
 • 6

  Begüm Birgören kimdir? 

  34 yaşındaki Begüm Birgören İstanbul'da doğdu. Birgören 13 yaşından itibaren tiyatroyla ilgilendi. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin hafta sonu kurslarıyla başlayan oyunculuk hayatına, Bahçeşehir Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı bölümünden mezun olarak devam etti. Kadir Has Üniversitesi'nde Film ve Drama yüksek lisansı yapan oyuncu birçok film ve dizide rol aldı.

 • 7

  Begüm Birgören'in oynadığı diziler

  2003 Pilli Bebek / Olcay / Yardımcı Karakter
  2003 Mavi Kolye/ Nil Yardımcı / Karakter
  2004 Arapsaçı / Yardımcı Karakter
  2005 Seher Vakti / Melike / Başrol
  2006 Kırık Kanatlar / Ayşe / Başrol
  2007 Karayılan / Elvan / Başrol
  2008 Mert ile Gert / Nazlı / Başrol
  2009 Ömre Bedel / Ömür / Başrol
  2012 Ağır Roman Yeni Dünya / Eylül / Başrol
  2013-2014 Kaçak Merve / Hakeri / Başrol
  2015 Bir Deniz Hikayesi / Zeynep / Başrol
  2016 Umuda Kelepçe Vurulmaz / İnci / Başrol

 • 8

  Begüm Birgören'in oynadığı filmler

  2005 Sen Ne Dilersen / Genç Eleni / Yardımcı karakter
  2008 Nokta / Elif / Yardımcı karakter
  2008 Ali'nin Sekiz Günü / Zeynep / Başrol
  2011 Türkan / Başrol
  2013 Göl Zamanı / Elif / Başrol
  2014 Kendime İyi Bak / Yeşim / Başrol