Gamze Özçelik'ten sınırdaki askerlere ziyaret

Oyuncu Gamze Özçelik geçtiğimiz günlerde Gaziantep'in Nizip ve Karkamış ilçelerine giderek önce okulu daha sonra ise askerleri ziyaret etti.

 • 1

  Özçelik ziyaret sırasında çekilmiş kareleri sosyal medyadan paylaştı. 34 yaşındaki oyuncu fotoğraflarının altına mesaj yazarak açıklamalarda da bulundu.
 • 2

  "KİMİ SAVAŞ GÖRMÜŞ KİMİ YETİM KALMIŞ"

  "KİMİ SAVAŞ GÖRMÜŞ KİMİ YETİM KALMIŞ"
  "Bu evlatlarla tanışmamamıza, aynı dili konuşmamamıza rağmen etrafımı sardılar. Neden biliyormusunuz? Sadece sevgi. Kimi savaş görmüş, kimi yetim kalmış bu evlatların başlarını okşayıp, onlara değerli olduklarını hissettirdiğiniz de sizin onlara verebileceğinizden kat ve kat sevgi veriyorlar size. Masumlara ve mazlumlara sahip çıkmak bizim görevimiz. Aynı zamanda da sevdamız olması umuduyla"
 • 3

  "ONLAR BU DÜNYANIN KURTULUŞU"

  "ONLAR BU DÜNYANIN KURTULUŞU"
  "Umut vaat eden bir gelecek ve iyi bir eğitim tüm çocukların hakkı! Onlar bu dünyanın geleceği, kurtuluşu"
 • 4

  "HİSLERİMİ ANLATMAM ÇOK ZOR"

  "HİSLERİMİ ANLATMAM ÇOK ZOR"
  "Karkamış, Cerablus sınırında, mülteci kardeşlerimizin evindesin, evin babasi daha dün Cerablus'tan görevden gelmiş, dertleşiyor kahvelerini içiyorsun, zaman zaman dışarıdan patlama sesleri geliyor ama sen kendini birçok yerde olduğundan daha teslim, daha huzurlu ve ait hissediyorsun.. Sanırım hislerimi anlatmam çok zor.. Hamd olsun"
 • 5

  "VATAN SEVDALARINA HAYRAN KALDIM"

  "VATAN SEVDALARINA HAYRAN KALDIM"
  Özçelik okul ve mülteci evini ziyaret ettikten sonra Fırat Kalkanı Harekatı'nın yapıldığı bölgeye giderek askerleri ziyaret etti. İki gün önce Cerablus yakınlarına askerlere destek için giden Özçelik duygularını şu sözlerle dile getirdi: "İki gün önce Cerablus Karkamış sınırındaki Fırat kalkanı operasyonunun yürütüldüğü harekat merkezine çok yakın bir bölgede tanıştık resimdeki rütbeli askerlerimizle. Efendiliklerine, vatan ve insan sevdalarına, cesaretlerine hayran kaldık. Bugün ise bir kez daha Hakkari, Mardin ve Van'dan gelen şehit haberlerini duyunca inanılmaz bir üzüntü yaşadım. Hele hele birileri masa başında oyunlar hazırlar, birileri günlerini boş ve şımarıkca geçirirken, sınırdaki görevdeki helal süt emmiş evlatların sırf orda umut olmak, rıza kazanmak için hayatını kaybetmesi, anaların babaların yüreğine ateş düşmesi büyük bir acı sapladı kalbime.. Rabbim tüm hakk uğruna kaybettiklerimizin şehitliğini kabul etsin, ailelerine sabır versin , mekanlarını peygamber efendimiz (s.a.v) 'e komşu eylesin.. amin"