James Franco, beş kadın tarafından tacizle suçlandı

ntv.com.tr

Kadınlara yönelik cinsel istismarın protesto edildiği 75. Altın Küre Ödül Töreni’nde James Franco, Müzikal veya Komedi Dalında En İyi Erkek Sinema Oyuncusu ödülünü almasından hemen sonra beş kadın, 39 yaşındaki oyuncunun kendilerini taciz ettiğini iddia etti. Ancak Franco, avukatları aracılığıyla bu suçlamaları reddeti.

 • 1

  Los Angeles Times gazetesi’ne konuşan beş kadın, Altın Küre ödüllü ve Oscar adayı James Franco'nun kendilerine cinsel tacizde bulunduğunu iddia etti.

 • 2

  23 yaşındaki aktris Violet Paley, 2013 yılında Franco ile kendi rızası ile bir ilişki yaşadığını belirtmesine karşı aktör ile bir zamanlar arabasında otururken kendisini oral seks yapmaya zorladığını söyledi.

 • 3

  39 yaşındaki Franco’nun şu anda kapalı olan oyunculuk okulu Studio 4’ten dört kadın öğrencisi ise, Franco’nun onlardan üstsüz bir şekilde performans sergilemesini, bunu yapmayınca da ünlü yönetmenin çok sinirlendiğini ifade etti.
 • 4

  Bu kadınlardan bir olan 26 yaşındaki Sarah Titler- Kaplan, ayrıca Franco’nun bir dersinde sevişme sahneleri canlandırılırken, kadın oyuncuların genital koruyucularını çıkardığını ifade ederek, ders sırasında çekim yapıldığını ve videonun bilgisi olmadan internette paylaşıldığını öne sürdü.

 • 5

  Twitter hesabında, “Hey James Fanco, Altın Küre’de taktığın “Time’s up rozeti iyiydi. Birkaç hafta önce günlük 100 dolara iki filminde tamamen çıplak sahnelerde oynamamın kontrat imzaladığım için sömürü olmadığını söylediğini hatırladın mı? Bunun için de artık zaman doldu" paylaşımını yapan Tither-Kaplan, Franco'nun Altın Küre kazanmasına tepki gösterdi. 

 • 6

  Cinsel taciz iddialarının ardından ünlü aktör, Stephen Colbert'in sunucusu olduğu 'The Late Show with Stephen Colbert' televizyon programında suçlamaları reddetti ve avukatları aracılığıyla işlem başlattığını açıkladı. Diğer taraftan New York Times ise Franco'nun katılacağı bir etkinliği iptal etti.

 • 7

  Franco da çoğu Hollywood oyuncusu gibi ödül töreninde cinsel saldırı mağdurlarıyla dayanışmak için siyah giyinmiş ve “Time’s Up”(zaman doldu) rozeti takmıştı.

 • 8

  Geçtiğimiz yıl, Hollywood birbiri ardına ortaya çıkan taciz skandallarıyla çalkalanmıştı.

  Ünlü yapımcı Harvey Weinstein’ın Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, Cara Delevigne, Lena Headey, Rose McGowan, Asia Argento ve daha birçok ünlü ismin bulunduğu yaklaşık 100 kadına cinsel istismarda bulunduğunun ortaya çıkmasının ardından Kevin Spacey, Dustin Hoffman, James Toback, Jeremy Piven, Ben Affleck ve Roy Price hakkında da çeşitli isimler tarafından taciz suçlamasında bulunulmuştu.