Keira Knightley'den kızına Disney yasağı

Son olarak Colette filmindeki performansıyla konuşulan Keira Knightley; 3 yaşındaki kızına, kadınları yansıtış biçiminden rahatsız olduğu Disney filmlerinden bazılarını izlemeyi yasakladığını belirtti.

 • 1

  Karayip Korsanları'nın (Pirates of the Caribbean) Elizabeth Swann'ı Keira Knightley, Ellen DeGeneres'in sunduğu Ellen programına konuk oldu. 33 yaşındaki oyuncu 3 yaşındaki kızı Edie Knightley Righton'a Disney yapımı olan Cinderella ve Mermaid isimli animasyon türü filmleri izlemeyi yasakladığını açıkladı.
 • 2

  İngiliz oyuncu yaptığı açıklamada, Cinderella filminin izleyiciye zengin bir adamla evlenmenin bir kurtuluş olduğunu empoze ettiğini öne sürerek, "Cinderella, zengin bir adamın gelip kendisini kurtarsın diye bekler. Bunu yapmayın. Kendinizi kurtarın" yorumunda bulundu.

 • 3

  Mermaid adlı filmi sevdiğini belirten Knightley, "Yani, şarkılar gerçekten harika ama sesinden bir erkek için vazgeçmek…" ifadelerini kullandı.

 • 4

  Disney'in yapımcılığını üstlendiği Karayip Korsanları film serisinde rol alan oyuncu, kızına bütün Disney filmlerini yasaklanmadığını belirterek, şunları söyledi:

 • 5

  DeGeneres tarafından seslendirilen Finding Dory başta olmak üzere Is a big favourite, Frozen is huge ve Moana isimli animasyonların gayet iyi yapımlar olduklarını ifade etti.