Mardinli Marilyn Monroe (Melek Akarmut)

İHA

Mardin’de ünlü sinema sanatçısı Marilyn Monroe’ya benzerliğiyle dikkat çeken ev kadını Melek Akarmut, vatandaşların ilgi odağı haline geldi.

 • 1

  "İLGİ ODAĞI OLDU"

  Mardin’de yaşayan dört çocuk annesi ev hanımı Melek Akarmut, Amerikalı efsanevi aktris Marilyn Monroe’ya olan benzerliğiyle dikkat çekiyor. Akarmut, her sokağa çıktığında şaşkın bakışlarıyla karşılaştığı vatandaşların ilgi odağı haline geldiğini söyledi.

 • 2

  "MUTLULUK DUYUYORUM"

  Monroe’ye benzemekten mutluluk duyduğunu belirten Akarmut, gittiği her yerde Marilyn Monroe hayranlarının yanına gelip fotoğraf çektirmek istediğini dile getirdi. Akarmut, “Gelip, ‘Marilyn Monroe’ye ne kadar benziyorsunuz. Sizinle fotoğraf çektirebilir miyiz?’ diyorlar. Bu beni rahatsız etmediği gibi çok hoşuma gidiyor” dedi.

 • 3

  "HAYATINI KONU ALAN FİLMDE OYNAMAK İSTİYORUM"   Uzun yıllar halı dokumacılığı yaptığını ancak evlendikten sonra iyi bir anne ve huzurlu bir eş olmak için gayret ettiğini kaydeden Akarmut, “Kısa metrajlı bir filmde oynadım. Bazı firmalar da ürün tanıtımlarında beni model olarak kullanmak istiyor. Ancak ben daha çok Monroe’nin hayatını konu alan bir filmde oynamak istiyorum” diye konuştu.
  Akarmut’un kızı Esmanur Evşen ise, annesine hayran olduğunu dile getirdi.

 • 4

  36 YAŞINDA HAYATINI KAYBETTİ

  Sinema dünyasının en çok tanınan aktrislerinden biri olan Marilyn Monroe, 1962 yılında 36 yaşında hayatını kaybetmişti. Ünlü aktrisin, yüksek dozda sakinleştirici içtiği için yaşamını yitirdiği iddialar arasındaydı.

 • 5

  ÜÇ KEZ EVLENDİ

  Üç kez evlenen Monroe’nun son evliliği ünlü yazar Arthur Miller olmuştu. Pek çok ödüle aday gösterilen Monroe, “Altın Küre” ödülünü de kazanmıştı.