Mehmet Ali Erbil'den Cem Yılmaz ve Gupse Özay'a eleştiri

Sunucu ve oyuncu Mehmet Ali Erbil, Gupse Özay'ın Deliha filmi için "Müsamere gibiydi" derken Cem Yılmaz'ın ArifV216 filmi içinse "Uzay filmleri tutmaz" ifadelerini kullandı.

 • 1

  Mehmet Ali Erbil, Lifetime kanalında yayınlanan Laf Bende Kalmasın programına katılarak soruları yanıtladı. Erbil sunucuların neden sinemada olmadığına dair bir soruya şöyle yanıt verdi: “Beni heyecanlandıran, tatmin eden bir senaryo gelse tabi ki sinema filminde oynamak isterim ancak gelmiyor. O eski senaristler kalmadı”
 • 2

  “Kendi senaryonu kendin yazmalısın ama benim de televizyon gibi çok zaman isteyen bir işim olduğu için buna fırsat bulamıyorum. Bunu yapan arkadaşlar var tabi ki Cem, Şahan, Gupse gibi…”
 • 3

  Erbil, Özay'ın filmlerini nasıl bulduğunun sorulması üzerine ise şu sözleri dile getirdi: “Kendisi oyunculuğunu sevdiğim, enerjisini beğendiğim bir kızdı vakit ayırıp gittim ama kötü bir film izledim, müsamere gibiydi. Yazık oldu"
 • 4

  İkinci filminde Gupse’nin yönetmen koltuğuna oturduğunun hatırlatılması üzerine Erbil, “Benim ailem sinemacı, babam bu işin içindeydi ama ben böyle bir şeye cesaret etmedim. Çağan Irmak’lar, Ertem Eğilmez’ler gibi yönetmenler varken neyin cesaretidir, neyin özgüvenidir anlamak mümkün değil doğrusu…” şeklinde konuştu.
 • 5

  Cem Yılmaz’ın son filmini beğenip beğenmediğine dair bir soruya da Erbil, “Cem, G.O.R.A filmini çıkardığında sinemada izlemiş ve Arif’i sevmiştim. Ancak sonraki filmlerinde aynı ışığı alamayacağımı, eğlenemeyeceğimi düşündüğümden gitmedim. Türkiye’de uzay filmlerinin tutması zor, o filmler tutmaz. Zaten bu kadar tutmasının sebebi onun basın kanalıyla pohpohlanması. Bu durum Şahan için de geçerli…” diyerek yanıt verdi.