Monica Bellucci: Nefret edilen bir kadınım

Oyunculuğunun yanı sıra güzelliğiyle de dünya çapında ünü olan Monica Bellucci, çok sevilmesinin yanı sıra çok da nefret edilen biri olduğunu söyleyerek, “Nefret bana enerji veriyor çünkü nefret saçanların artık beni kontrol etmesine izin vermiyorum” dedi.

 • 1

  16 yaşında başladığı modellik kariyerini sinemaya geçiş için bir basamak olarak kullanan Monica Bellucci, hem Avrupa hem de Amerika’da başarılı işlere imza atan uluslararası bir oyuncu olarak hayallerini gerçekleştirdi. 

 • 2

  “Nefret edilen bir kadınım” diyen Bellucci, “Nefret bana enerji veriyor çünkü nefret saçanların artık beni kontrol etmesine izin vermiyorum. Nasıl başa çıkacağımı öğrendim” dedi.

 • 3

  Hürriyet’ten Barbaros Tapan’a verdiği röportajda “Bizi güzel yapan nasıl hissettiğimiz ve sevgi” diyen Bellucci, şöyle devam etti:

  “Sevgi dolu bir ailede, sevgi dolu bir anne baba ile büyüdüğüm için hep kendimi güzel hissettim. Durumu tersine çevirelim, mutsuz bir ailede, sevgisiz büyüseydim aynaya baktığımda gördüğüm, dünyanın en güzel kızı olsa da kendimi güzel hisseder miydim?

  Bence hissetmezdim. Çocuklarıma da her zaman verdiğim öğüt, hayatı güzel evler, özel uçaklar, güzel kıyafetlerden ibaret zannetmemeleri gerektiği... Dünyanın en güzel evinde yaşayıp da mutsuz olabilirler. O yüzden çocuklarımın bilgisayar başında ya da tablette oynayarak büyümesini istemiyorum. Gerçek dünyayla, gerçek insanlarla hayatı paylaşarak büyüsünler istiyorum.”

 • 4

  Ünlü oyuncu, güzel olmanın artılarını ve eksilerini şöyle açıkladı:

  “Güzelliğimin yönetmenler tarafından kötülükleri ifade etmek için kullanıldığı roller oldu. Mesela ‘Malena’ ya da ‘Irreversible’daki rollerim gibi...

  Benim de vücudumu sadece nesne olarak kullandığım filmler oldu. O projelerde sanki bir insan vücudu değil de filmde olması gereken bir cisim ya da görevini yapması gereken bir enstrüman gibi yer aldım.”

 • 5

  Bellucci, birlikte çalışmayı en çok sevdiği aktörün Daniel Craig olduğunu söyleyerek, şöyle konuştu:

  “Çok maskülen, sert görünse de utangaç bir adam. Tabii çok da nazik. Görünümüyle kişiliği arasındaki bu tezatı çok seviyorum.”

 • 6

  İki kız annesi oyuncu, “Hayatımı oyunculuktan çok anne olmak yönünde organize etmeye çalışıyorum. Bazen çocuklara ‘İşi tamamen bırakıp sadece size annelik yapmamı ister misiniz’ diye soruyorum, kabul etmiyorlar.

  Çalışmaya devam etmemi istiyorlar. Bence de haklılar, çalışmaya devam etmem çocuklarım için de güzel bir örnek teşkil ediyor. Bir işi tutkuyla yapmanın hayattaki pozitif etkilerini görüyorlar böylece” dedi.

 • 7

  Bellucci, başarının anlamını “Sorumluluk... Başarı, mutluluk veren iyi bir enerji” olarak tanımladı.

 • 8

  Bellucci, sette yaşanan taciz olaylarına karşı başlatılan “Me too” hareketiyle ilgili de şunları söyledi:

  “Sonunda konuşmaya başladık. Çünkü biz uzun süre korkudan konuşamayan insanlardık. Artık daha güvende hissediyoruz çünkü erkekler biraz da olsa korktu. Biliyorsun sinemaya modellikten geçtim. İlk filmimi 25 yaşımda yaptım. İnan bana aynı şeyler moda dünyasında da oluyor. Modellik yaparken birçok şeye tanık olduğum için sinemaya geçince bu durumların farkındaydım. Erkekler kendine güvensiz, güzel ve korkak kadın görünce onlar üzerinde güçlerini kullanmak istiyor. Erkek problemi olarak konuşuyoruz ama düzen farklı kurulup güç kadınların elinde olsaydı belki biz de aynı şekilde davranırdık. O yüzden kategori etmek yerine insanlığın yarattığı bir sorun desek daha doğru olur.”