Murat Boz'a 'sigorta' davası

Murat Boz'un koreografı Ceren Yılmaz ve dansçısı Mertkan Tapan, avukatları aracılığıyla 'sigortasız' çalıştıklarını iddia ederek mahkemeye başvurdu.

 • 1

  Avukat Gökhan Alpertunga'nın mahkemeye sunduğu dava dilekçesinde, Ceren Yılmaz'ın 2009, Mertkan Tapan'ın ise 2007 yılında Murat Boz'un yanında işe başladığı kaydedildi.
 • 2

  Sabah'ın haberine göre müvekkillerinin belli bir ücret karşılığında Boz'un yanında çalışmaya başladıklarını belirten Avukat Alpertunga, "Sosyal Güvenlik Kurumu'na verilmesi gereken belgeler, davalı tarafından teslim edilmemiş ve sigorta primleri de yatırılmamıştır. Müvekkillerimiz ücret karşılığı çalışmasına rağmen, işveren bunu göstermemiştir" denildi.
 • 3

  Müvekkillerinin Boz ile çalıştığına dair fotoğraf ve videoyu da dava dilekçesine ekleyen avukat, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'nün bu çalışmaları sigortalı hizmetlerinden sayması gerektiğini belirtti.
 • 4

  İş Mahkemesi'nde görülen hizmet tespit davasında, vokalist ve dansçının sigortasız çalıştığı süre belirlendi. Ceren Yılmaz'ın 910 gün, Mertkan Tapan'ın ise 1231 gün sigortasız çalıştığı tespit edildi.
 • 5

  Boz, karara itiraz ederek yanlış karar verildiğini belirtti ve bozulması talebiyle İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'ne başvurdu.